אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חדש בגוגל Maps: הנחיות ניווט עם כסאות גלגלים ועגלות תינוק צילום: google

חדש בגוגל Maps: הנחיות ניווט עם כסאות גלגלים ועגלות תינוק

החברה שילבה בנתיבי התחבורה הציבורית שלה נתוני נגישות לאנשים עם מוגבלויות והורים שמסיעים את ילדיהם בעגלות. התכונה החדשה פותחה בסיוע ארגון AccessNOW של היזמית מעיין זיו, ובשיתוף קהילת משתמשי גוגל בעולם

18.03.2018, 12:07 | קרן-אור גרינברג

גוגל מנגישה את שירותי הניווט שלה: החברה הודיעה כי תשדרג את הנחיות התנועה בתחבורה ציבורית של אפליקציית Maps בנתוני נגישות לבעלי כסאות גלגלים ועגלות תינוק.

קראו עוד בכלכליסט

התכונה החדשה תאפשר למשתמשים רבים מבעבר להגיע למחוז חפצם בתחבורה ציבורית מבלי להיתקל במכשולים ומגבלות, אשר לא פעם צצו בדרך מבלי שיכלו לדעת על כך מראש. 

ניווט בתחבורה ציבורית - עם דגש על נגישות, צילום: google ניווט בתחבורה ציבורית - עם דגש על נגישות | צילום: google ניווט בתחבורה ציבורית - עם דגש על נגישות, צילום: google

כדי להפעיל את התכונה יש להקליד את היעד במפות גוגל, לאחר מכן להקיש על "מסלול" ועל סמל התחבורה הציבורית. משם ממשיכים אל 'אפשרויות' ובאופציה 'מסלולים' תופיע האפשרות של 'נגישות לכיסא גלגלים' כבחירה זמינה לאחד המסלולים. התכונה זמינה במרכזי תחבורה עירוניים מרכזיים ברחבי העולם, כמו לונדון, ניו יורק, טוקיו, מקסיקו סיטי, בוסטון וסידני. הרשימה צפויה לגדול בזכות שיתופי פעולה של גוגל עם סוכנויות תחבורה ברחבי העולם ובשלב זה, אינה זמינה בישראל.

גוגל ביססה את התכונה החדשה על מידע שאספה בעזרת פרויקט Local Guides שלה, שנשען על דיווחי משתמשים וסייע לה להשיג נתונים על יותר מ-12 מיליון עסקים ומקומות בערים. הפיתוח בוצע בשיתוף AccessNOW של היזמית מעיין זיו - ארגון שפועל לשיפור הנגישות לאנשים עם מוגבלויות ברחבי העולם.

מעיין זיו מעיין זיו מעיין זיו

זיו סיפרה ל"כלכליסט" שמוצרים מתואמי נגישות מספקים ערך כלכלי לא מבוטל לחברות הטכנולוגיה. "אנשים חושבים שנגישות זה לעשות טוב בעולם ולא מבינים שכשהמקום נגיש זה אומר שכל אדם יכול לבוא", אמרה.

"15% מהאוכלוסייה בעולם הם בעלי מוגבלות. אבל כשאת מוסיפה אמהות עם עגלות, מי שעבר תאונה ועם כיסא גלגלים זמנית, אנשים קשישים, או עם מזוודות, נגיע ליותר ממחצית האוכלוסייה. אף אחד לא יודע מי יזדקק לזה. אנחנו רוצים ליצור חברה בה כולם חושבים על נגישות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות