אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שבוע במעצר - סגן ראש עיריית ירושלים ישוחרר בתנאים מגבילים צילום: יריב כץ

אחרי שבוע במעצר - סגן ראש עיריית ירושלים ישוחרר בתנאים מגבילים

מאיר תורג'מן חשוד שקיבל כספי שוחד בתמורה לקידום פרויקטים של אנשי עסקים ומקורביו בעיר. בנוסף ישוחררו בתנאים גם בנו, יצחק תורג'מן, החשוד בתיווך לשוחד ואיש העסקים משה הבא, החשוד במתן שוחד

19.03.2018, 13:22 | זוהר שחר לוי

סגן ראש עיריית ירושלים, מאיר תורג'מן, שוחרר למעצר בית עד ה-30 במרץ. בנוסף הוא הורחק מעיריית ירושלים למשך 45 ימים ונאסר עליו ליצור קשר עם המעורבים בפרשה או כל גוף או גורם בעירייה למשך 45 ימים.

פרט לכך, בשל העובדה כי מספר מעורבים מרכזיים בחקירה מתפללים, כך לפי המשטרה, ביחד עם תורג'מן בבית הכנסת – נאסר עליו להתפלל בבית הכנסת שבו הוא נוהג להתפלל, בהר חומה, במהלך סוף השבוע הקרוב.

תורג'מן נעצר בחשד שקיבל כספי שוחד בתמורה לקידום פרויקטים של אנשי עסקים ומקורביו בעיר. בנוסף ישוחררו בתנאים גם בנו, יצחק תורג'מן, החשוד בתיווך לשוחד ואיש העסקים משה הבא, החשוד במתן שוחד. 

קראו עוד בכלכליסט

סגן ראש עיריית ירושלים, מאיר תורג'מן נעצר לפני כשבוע במסגרת חקירה של היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) שבלהב 433 בחשד לעבירות שחיתות. ביחד איתו נעצר הבא, בכיר לשעבר במשרד האוצר ומי ששימש בעבר כיו"ר בזק בינלאומי. בהמשך נעצר גם בנו של תורג'מן, יצחק, בחשד שסייע בהעברת כספי השוחד בתיווכם.

מאיר תורג מאיר תורג'מן | צילום: יריב כץ מאיר תורג

המשטרה מייחסת לתורג'מן עבירות של לקיחת שוחד, הלבנת הון, שימוש לרעה בכוח המשרה ועבירות לפי פקודת מס הכנסה. "מדובר בפרשה של שחיתות ציבורית, חבירה בין הון ושלטון של בעל תפקיד בכיר בעיריית ירושלים", אמר נציג המשטרה, רפ"ק עודד ראם בדיון שהתקיים בעניינו של תורג'מן בשבוע שעבר.

במסגרת החקירה נבדקות כמה פרשיות ובין השאר כי תורג'מן פעל וסייע לאשר שיפוץ של בניין ברחוב כורש בעיר בתמורה לשוחד, וכן כי בתפקידו כיו"ר הוועדה לתכנון ובנייה סייע גם להבא בקבלת היתרים נדרשים לאולם האירועים "ארטמיסיה". כלל המעורבים הכחישו את המיוחס להם במהלך הדיונים בבית המשפט. במסגרת החקירה נודע כי גם איש העסקים רמי לוי נחקר במסגרת הפרשה תחת אזהרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
שרה את מטומטמת !
מכנה משותף לכל הדוגמאות שהבאת זה - שכתבה אותם אחת עם שכל של ציפור ( סליחה שמעליב את הציפור ), מה הגזענות הזו??? "עבד כי ימלוך" ??? מי עבדים לתפיסתך ??? "יוצאי צפון אפריקה, כיפה על הראש ..." ??? איפה כל הגנבים במליונים האשכנזים ( שיאמר לזכותם שהם לא פארשים, אם גונבים, אז כבר בגדול !), איפה אולמרט, הירשמן ועוד רבים וטובים ???
שי  |  19.03.18
3.
שבוע? בושה. בארה"ב מקסימום 72 שעות. בריטניה יומיים. צרפת 4 יום
מאיפה הסמכות לעצור כמו במשטרים אפלים? ניר חפץ נעצר 15 יום עד שהוא נשבר. מה שהוא מוסר כעת נקרא פרי עץ מורעל. אם לא מרסנים להב 433 ושופטים משתפים באחד מהימים יפעלו לא רק נגד ביבי אלא מתנגדיו באותה צורה. רק שאלה של זמן. ממש סכנה לדמוקרטיה
פול  |  19.03.18
לכל התגובות