אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אתר הסטרימינג הפיראטי הכי גדול בעולם ייסגר תוך ארבעה ימים

אתר הסטרימינג הפיראטי הכי גדול בעולם ייסגר תוך ארבעה ימים

אתר 123movies, שמספר המשתמשים החודשיים שלו מתקרב לזה של נטפליקס, מופעל מוויאטנם. אמש התפרסמה בו הודעה מסתורית על סגירת השירות. החשודה המיידית: התאחדות הקולנוע האמריקאית, שגייסה לשם כך את ממשלת ארה"ב עצמה

20.03.2018, 12:38 | יואב סטולר

אתר 123movies - פורטל הסטרימינג הפיראטי הגדול ביותר בעולם, שמוכר גם כ-GoMovies - הודיע אמש (ב') שיסגור את פעילותו בעוד ארבעה ימים. האתר מהווה מטרה אסטרטגית עבור MPAA, התאחדות תעשיית הקולנוע האמריקאית - שנלחמת בדומיו בכל העולם כדי שאף אחד לא יצפה בחינם בתוכן שבבעלותה.

קראו עוד בכלכליסט

מפעילי האתר פרסמו הודעה קטנה בין עמודיו, לפיה ייסגר בקרוב וצירפו אליה שעון ספירה לאחור. "ספקנו גישה לסרטים וסדרות במשך שנים. עכשיו זה הזמן להגיד לשלום. תודה לכם על שהייתם חברים שלנו ותודה שנשארתם יחד איתנו כל כך הרבה זמן", נכתב בה.

אתר 123movies אתר 123movies אתר 123movies

האתר, שלפי הערכות מופעל מוויאטנם, לא זכה מן ההפקר בתואר "הגדול ביותר בעולם"; לפי ארגון MPAA, שצד גורמים שפוגעים בזכויות יוצרים, מבקרים ב-123movies כ-98 מיליון גולשים בחודש. לשם השוואה, נטפליקס סיימה את 2017 עם כ-117 מיליון משתמשים. לאתר 123movies יש מאות פנים וכתובות והוא פרוס גלובלית ומאפשר לגולשים מכל העולם לצפות בסדרות, סרטים וספיישלים ללא תשלום. מלבד האתר עצמו, סרטוני 123movies מוטמעים באלפי אתרים אחרים, מין תמנון סטרימינג חובק עולם.

הודעת הסגירה שהופיעה באתר אתמול הודעת הסגירה שהופיעה באתר אתמול הודעת הסגירה שהופיעה באתר אתמול

מאבקה של התאחדות הקולנוע האמריקאי תופס תאוצה וסוגר גם מפעילי שירותים מבוססי קודי למיניהם. עדיין לא ידוע האם ההתאחדות היא שהצליחה להביא לסגירת האתר, על אף היותה החשוד המיידי. ממשלת ארה"ב עצמה נעתרה במרץ שעבר לבקשת ההתאחדות להפעלת לחץ על ממשלת ויאטנם, כדי לטפל במכה הפיראטית.

למרות פעילותה של MPAA והסיוע הכבד שסיפקה הממשלה, עדיין לא ברור למה נסגר 123movies; באתר סירבו להסביר את הצעד - שיכל באותה מידע לנבוע מסיבות כלכליות. אתר בסדר גודל כזה, עם אינספור שעות תוכן, ניסיון של שנים ופריסה גלובלית הוא עסק לכל דבר ועניין, ולא מן הנמנע שהסיבה אינה דווקא איום משפטי בתביעת זכויות יוצרים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
על כל אתר שנסגר נפתחים 10;
מה שהם לא מבינים בכל סוכנויות הזכויות יוצרים של בעלי הקולנועים והאולפנים, שהמלחמה באתרים של סטרימינג או טורנטינג משולה למלחמה בתחנות רוח. אי אפשר למנוע את זה לחלוטין וגם אי אפשר לתבוע את המשתמשים. הטירוף של מלחמתם מעבירה אותם על דעתם ובמקום ליצר ערוצי תוכן וסטימינג טובים שיהיה אפשר לראות הכל במחירים זולים, אז הם מנסים להילחם במשתמשים. אם היו מנגישים את כל הסרטים והסדרות במחיר זול ונוח אפילו יותר מנטפליקס, אף אחד לא היה מוריד או גונב. מבנה הזכויות יוצרים והצפייה חייב להשתנות לטובת הצופים, לאט לאט יש הרבה חברות הפקה שמשחררות לאינטרנט את הסדרות שלהם שכולם יוכלו לצפות - למשל פאודה. אם היה מנוי זול כולל לכל הסרטים החדשים והסדרות של כולם, אף אחד לא היה גונב.
מוריד הגשם  |  20.03.18
לכל התגובות