אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בחריין גילתה את מצבור הנפט הגדול ביותר בשטחה מאז 1932 צילום: רויטרס

בחריין גילתה את מצבור הנפט הגדול ביותר בשטחה מאז 1932

יצרנית הנפט הקטנה ביותר במפרץ הפרסי מדווחת על גילוי שדה נפט ליד חופה המערבי, שעשוי להכיל גם כמויות גדולות של גז. כיום מסתמכת ממלכת האי בעיקר על שדה נפט אחד שאותו היא חולקת עם סעודיה

01.04.2018, 17:35 | שירות כלכליסט

בחריין, יצרנית הנפט הקטנה ביותר במפרץ הפרסי, הודיעה היום (א') שגילתה את מצבור הנפט הגדול ביותר בשטחה זה עשורים. השדה ממוקם ליד החוף המערבי של הממלכה, כך נמסר מסוכנות הידיעות של המדינה - BNA, שמצוטטת בסוכנויות הידיעות בלומברג ורויטרס.

קראו עוד בכלכליסט

שדה פצלי הנפט והגז החדש צפוי להכיל עשרות מונים יותר נפט משדה הנפט היחיד שברשות המדינה כעת, כמו גם כמויות גדולות של גז. זוהי תגלית הנפט הגדולה ביותר במדינה מאז 1932.

בחריין תלויה כיום בשדה הנפט אבו-סאפה שמספק את רוב תצרוכת הנפט שלה, והיא חולקת אותו עם סעודיה. לפי הודעת סוכנות הידיעות הבחריינית, שדה הנפט שהתגלה בשטח המערבי של המדינה "מגמד" את העתודות הנוכחיות שבחזקת המדינה.

תפוקת הנפט של בחריין עומדת על 45 אלף חביות ביום משדה הנפט שבבעלותה, בעוד ששדה הנפט המשותף לה ולסעודיה מפיק 300 אלף חביות ביום – כך על פי סוכנות האנרגיה האמריקאית.

נפט במפרץ הפרסי, צילום: רויטרס נפט במפרץ הפרסי | צילום: רויטרס נפט במפרץ הפרסי, צילום: רויטרס

בחריין מעוניינת להרחיב את כושר התפוקה שלה לכדי 100 אלף חביות ביום עד סוף העשור הנוכחי. הממלכה מחויבת כעת בהסכם שעליו חתמו יצרניות הנפט הגדולות שמטרתו להגביל את הייצור כדי להפחית את המלאי העולמי.

לדברי שר הנפט של בחריין, שייח' מוחמד בין חליפה אל חליפה, מהניתוח הראשוני של הממצאים בשדה עולה כי ההיקפים בו יכולים לתמוך בהפקה ארוכת טווח של נפט וגז טבעי.

מי שסייעה לבחריין בפיתוח השדה היא חברת הייעוץ DeGolyer & MacNaughton. מסוכנות הידיעות של בחריין נמסר כי פרטים נוספים על היקפו של המאגר ופוטנציאל ההפקה שלו יימסרו ביום רביעי השבוע.

 

הנפט טיפס ב-כמעט 6% בשבוע שעבר

הנפט מסוג WTI נחלש בשבוע שעבר, אך התחזק בסיכום חודשי. מחיר חבית למסירה בחודש מאי נקבע ביום חמישי האחרון בבורסות הסחורות של ניו יורק על 64.94 דולר - עלייה של 0.9%. בסיכום שבועי ירד מחיר הנפט בשיעור של 1.4%, אולם בסיכום שבועי טיפס מחירו של הנפט מעלה בשיעור של 5.6%.

בינואר השנה פרסמה הסוכנות לאנרגיה אטומית דו"ח ולפיו היקף ייצור הנפט של ארה"ב עשוי לעבור ב-2018 את זה של סעודיה ולהשתוות לזה של רוסיה - ולהגיע לרמות שלא נראו מאז 1970. כמו כן הזהירה הסוכנות כי 2018 עלולה להיות שנה "תנודתית" בכל הנוגע למחירי הנפט, בין השאר עקב האי-ודאות הפוליטית בוונצואלה. עם זאת לפי הדו"ח, "פיצוץ בצמיחה בארה"ב, והעלייה כתוצאה מכך בקנדה ובברזיל, משמעותיים יותר מהאפשרות של צניחות חדות בוונצואלה ובמקסיקו".

בתחילת פברואר העלה גולדמן זאקס בשליש את התחזית שלה למחיר הנפט בששת החודשים הקרובים ל-82.5 דולר לחבית; ג'יי פי מורגן פרסם תחזית למחיר של 70 דולר לחבית נפט מסוג ברנט ב-2018 - כמעט 50% גבוה יותר מתחזית הבנק בתחילת אוקטובר.

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה