אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השמדת ערך בחברות–הבנות של אלוביץ': מ־300 ל־15 מיליון שקל בתוך שנה צילום: מוטי קמחי

בלעדי לכלכליסט

השמדת ערך בחברות–הבנות של אלוביץ': מ־300 ל־15 מיליון שקל בתוך שנה

קבוצת ח.י. אלקטרוניקה, בשליטת יוסף סרודי, תרכוש את הפעילות של החברות התפעוליות של יורוקום, למעט פעילות יבוא מוצרי פנסוניק ב-14.76 מיליון שקל. בשנה שעברה הוערכה אותה פעילות ב-200-300 מיליון שקל

03.04.2018, 08:13 | גולן חזני
קבוצת ח.י. אלקטרוניקה, בשליטת יוסף סרודי, תרכוש את הפעילות של החברות התפעוליות של יורוקום, למעט פעילות יבוא מוצרי פנסוניק — כך עולה מבקשה לאישור העסקה שהעבירו לביהמ”ש שלושת הנאמנים שמונו לטפל במכירת החברות, עורכי הדין ירון אלכאווי ממשרד גורניצקי, יניב אזרן ממשרד ב.לוינבוק ואיל אייכל ממשרד יגאל ארנון.

קראו עוד בכלכליסט

ח.י.אלקטרוניקה, שתבצע את העסקה באמצעות החברה־הבת שיא קום, תשלם 14.76 מיליון שקל עבור פעילות הסלולר של מכשירי נוקיה והזיכיון של מזגני TCL. בנוסף תשלם ח.י. 1.5% ממחזור המכירות העתידי של שני המותגים בחמש השנים הקרובות עד לסכום של 3 מיליון שקל. השלושה מאמינים שניתן לקבל מיליוני שקלים.

ח.י. תשלם כ־3.6 שקל במזומן, והיתרה תיפרס על פני 36 חודשים. התמורה הנגזרת ממכירות עתידיות תשולם בהתאם לתוצאות בתום כל שנת פעילות. מעבר לסכום שישולם לקופת הנאמנים, הרוכשת תישא גם במסים של כ־1.2 מיליון שקל, אותו תצטרך לשלם למחסני הערובה לצורך שחרור מלאי TCL. סכום הרכישה הכולל עשוי להגיע ל־19 מיליון שקל.

שאול אלוביץ שאול אלוביץ' | צילום: מוטי קמחי שאול אלוביץ

חברת סאני הבורסאית, בשליטת יעקב לוקסנבורג (לוקסי), הציעה לרכוש את הפעילות כולה, כולל פנסוניק, תמורת 18 מיליון שקל, אבל לא היתה מוכנה להתמודד בנפרד על חלק מהפעילות, ולכן החליטו הנאמנים להעדיף את ההצעה של ח.י קום בהנחה שניתן לקבל עוד מיליוני שקלים על המותג פנסוניק.

הפעילות שמבקשים הנאמנים למכור כוללת את המוניטין והקניין הרוחני של נוקיה ו־TCL, כולל מלאי מוצרים, חלקי חילוף ורכוש קבוע המשמש באופן בלעדי את פעילות המותגים.

המחירים נראים אבסורדיים לפעילות שהוערכה עד לפני שנה ב־300-200 מיליון שקל הכנסות ושווי. הפעילות נקלעה לקשיים לאחר שהבנקים סירבו להעמיד לה אשראי של 20 מיליון שקל ובעקבות הקשיים של קבוצת אלוביץ'. התמורה תלך לבנקים הנושים של יורוקום תקשורת.

הבקשה הוגשה בהסכמת הנושים המובטחים של החברות, בנק הפועלים, בנק דיסקונט והבנק הבינלאומי הראשון ובהסכמת הכנ"ר. התמורה תותאם לשינויים שיחולו במלאי החברות עד למועד השלמת העסקה. בנוסף סוכם כי רווחים שינבעו בתקופת הביניים, עד השלמת העסקה, לקופת הנאמנים ממכירת מלאי נוקיה ו־TCL שהרוכשת התחייבה לקנות יקוזזו מהתמורה במנגנון שנקבע בהסכם. החברה הרוכשת תעביר 36 צ'קים עתידיים להבטחת התשלום וערבות בנקאית של 10%. כמו כן היא מתחייבת להעסיק 36 מעובדי החברה למשך שנה לפחות בתנאי העסקה מקוריים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

37 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

36.
זה העונש האמיתי של מי שהפרקליטות השמאלנית מחליטה לחסל. גם
אם הוא יצא זכאי במשפט עסקיו מתמוטטים והוא גומר מותש ולא רולוונטי. הפרקליטות והמשטרה עובדים על כספי ציבור ואין להם בעיה להמשיך ולהתיש אנשים פרטיים שמשאביהם מוגבלים. זה קורה עכשיו גם לאלוביץ' שעסקיו נמחקים וכל רכושו מוחרם. זו דרך פעולה ידועה בדיקטטורות שמשחקות אותה דמוקרטיות כמו סינגפור - השליטים האמיתיים של המדינה משלחים צבא עורכי דין בשם המדינה כדי לתבוע ולחסל מתנגדים .
אחד שיודע  |  05.04.18
33.
הסכם קיבוצי
סבבה אין לי בעיה עם הרכישה. רק תעדכנו את הרוכש על התנאים הסוציאלים שלנו שהם: 361 ימי חופש בשנה. לא עונים לטלפון מ9:00 עד 21:00.. שומרים שבת גם באמצע שבוע שבתון...חמישי אנחנו מהמחמירים לא מזיזים את העט. חו"ל 7 פעמים בשנה. אכול כפי יכולתך 7 פעמים ביום. בונוס חודשי על יעדי בטלה. והכי חשוב שקיות הביתה עם טייק אווי מהמקרר.
בואו נעשה וועד שישמור על הזכויות שלנו  |  04.04.18
לכל התגובות