אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר הסדר הנושים של אורן קובי: ישלם 16 מיליון שקל תוך 7 שנים צילום: עמית שעל

אושר הסדר הנושים של אורן קובי: ישלם 16 מיליון שקל תוך 7 שנים

נשיא המחוזי איתן אורנשטיין אישר לפני זמן קצר את הסדר, שיסיים את הליכי פשיטת הרגל. ההסדר זכה לתמיכת רוב הנושים למול מספר התנגדויות, בהן של בנק לאומי. היקף תביעות החוב שהוגשו נגד החברות בשליטת קובי - 239 מיליון שקל

08.04.2018, 14:02 | ענת רואה

נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין אישר לפני זמן קצר (א') את הסדר הנושים שהציע לנושיו אורן קובי, בעלי חברת "אדמה". מדובר בהסדר השלישי שקובי, המצוי בכינוס נכסים מאז 2016, מציע לנושיו.

 

קראו עוד בכלכליסט

על פי ההסדר, קובי ישלם לנושים 16 מיליון שקל או 50% מהחובות כלפיהם, לפי הגבוה מבין השניים. ההסדר זכה לתמיכת מרבית הנושים, אך היו גם הסתייגויות בהם של בנק לאומי שהפנה לבעייתיות בהתנהלותו של החייב. הכונס הרשמי תמך בהסדר הנושים.

המשמעות מבחינת קובי להסדר היא סיום הליכי פשיטת הרגל שנוהלו נגדו מאז מאי 2016 ולרבות האפשרות לצאת לחו"ל בתוך שנה, אם יעמוד בתנאי ההסדר.

ללא הסדר הנושים היה קובי חשוף להמשך ההליכים, הכרזה כפושט רגל לרבות המשמעויות הנלוות לכך ובין היתר צו עיכוב יציאה מהארץ, וכן הליכי חקירות ממושכים וגביית חובות.

 

קובי טען כי הצעתו טובה לנושים, מאחר שהוא מוכן להכיר בחובות של החברות אדמה, טרה, בטוחה, מדיה וחברת האם כחובות אישיים שלו. לפני כשנתיים קבע הנשיא אורנשטיין כי עולה חשש מהתנהלותו של קובי להברחת נכסים מאדמה והוא כתב כי קובי כבעל שליטה פעל "תוך הסתרת נכסים והברחתם" תוך מסירת גרסאות סותרות בתצהירים ואישור דוחות כספיים בידיעה שאינם נכונים.

אורן קובי, בעלי חברת אדמה, צילום: צביקה טישלר   אורן קובי, בעלי חברת אדמה | צילום: צביקה טישלר אורן קובי, בעלי חברת אדמה, צילום: צביקה טישלר

בשעתו טען קובי שהתחייבויותיו מגיעות לסכום של 31.5 מיליון שקל, מכאן נגזר היקף ההסדר סביב מחצית מסכום זה. עם זאת, בהחלטה מהיום נכתב כי מדו"ח הנאמן, עו"ד חגי אולמן, עולה שהוגשו עד כה תביעות נגד החברות בסכום של 239 מיליון שקל, אשר חלקן נבדקו ואושרו, חלקן לא אושרו וחלקן טרם נבדקו. נגד החייב הוגשו תביעות חוב בסכום של 5.6 מיליון שקל.

לפי ההסדר, קובי ישלם תוך חודש 2.5 מיליון שקל, ועוד 2.5 מיליון שקל בתוך שנה. הוא ישלים לסכום של 16 מיליון שקל או עד 50% לכל נושה, לפי הגבוה מבין השניים, וזאת בתוך 7 שנים.

במסגרת ההסדר נקבעו הוראות נוספות ובהן היתר לצאת מהארץ לאחר תשלום 5 מיליון שקל, בכפוף להעמדת ערבויות.

הנשיא אורנשטיין כתב כי לאחר שעיין בהסדר הנושים ונתן דעתו למכלול הטענות, הגיע למסקנה שיש מקום לאשר את ההסדר. לדבריו, בראש ובראשונה יש לכבד את רצון רוב הנושים. בנוסף כתב שמקובלת עליו עמדת הנאמן שללא הסדר, הנושים יקבלו פחות מאשר עם הסדר.

אורנשטיין כתב עוד כי הנושים שהגישו התנגדות קיבלו בסופו של דבר את הצעת בית המשפט והשאירו את הבקשה לשיקול דעתו, משכך אין למעשה התנגדות לפני בית המשפט. "לא התעלמתי מטענות הנושים אשר הצביעו בין היתר על חשש מאי עמידת החייב בהסדר הנושים, היעדר ערבויות מספקות, הבעייתיות בהתנהלות החייב... השימוש בחברה האם ועוד" כתב השופט אורנשטיין. עם זאת, לדבריו, דומה שהשיקולים שעליהם הצביע התומכים בהסדר מטים את הכף לקבלתו. לפיכך קבע כי הוא מאשר את הסדר הנושים ועו"ד אולמן מתמנה כנאמן לביצוע הסדר נושים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
תרמית האינטרנט
תרשמו אורן קובי בגוגל ותראו לאן תגיעו. אין ספור מודעות ממומנות בחסות הנסיך אורן קובי: אורן קובי רוכש קרקעות... אורן קובי ממליץ... אורן קובי משקיע... אורן קובי מומחה.... פשוט לא להאמין, רק אם מדפדפים עמוק למטה מוצאים את הכתבות של הרמאות ופשיטת הרגל. הוא צוחק על כולנו וממשיך לעבוד על אנשים בחסות ה״איש עסקים״. אורן קובי יודע - פריירים לא מתים רק מתחלפים, זה המוטו שלו עד העקיצה הבאה.
אורן קובי משתלט על הגוגל  |  09.12.18
11.
אורן קובי=גפן השקעות באדמות הארץ
אורן קובי הנוכל הגדול קיבל מנדט מבית המשפט להמשיך לעקוץ אנשים תמימים. כיום הוא מנהל חברת קש בשם גפן השקעות האדמות הארץ, מוכר פרוייקטים מפוקפקים באשדוד. יושבים במגדלי ב.ס.ר 3 בקומה ה-35. לא מבין מדוע נותנים לו להמשיך לעשות את מה שהוא עושה הכי טוב, לרמות, לגנוב ולעקוץ אנשים תמימים ע״י הבטחות שווא להתעשרות. אותו הדפוס כפי שפעל בחברת אדמה הידוע לשימצה.
מנדט לנוכלות  |  20.10.18
10.
הסדר מעולה לנושים גרוע לצרכנים
אורן קובי נוכל, רמאי וגנב איך יחזיר כמעט 200,000 שח כל חודש במשך 7 שנים? בדיוק כך, ימשיך לגנוב ולעבוד על אנשים תמימים ולהרוויח על חשבונם תוך כדי נוכלות ומרמה. בעצם בית המשפט נותן לו את הלגיטימציה לכך ברגע שלא מכריז עליו כפושט רגל ומאשר לו להמשיך לנהל עסקים וחברות.
צרכן  |  10.07.18
לכל התגובות