אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפיקוח על הבנקים מעכב את מינוי ניב פולני לתפקיד מנהל הסיכונים בבנק הפועלים צילום: עמית שעל

הפיקוח על הבנקים מעכב את מינוי ניב פולני לתפקיד מנהל הסיכונים בבנק הפועלים

העיכוב מגיע על רקע בדיקת בנק ישראל ביחס לאירוע רגולטורי מהעבר בו היה מעורב פולני. מדובר בעיכוב חריג של כשלושה חודשים מה שמגביר את הסיכויים שהמפקחת על הבנקים תחליט לדחות את המינוי

10.04.2018, 07:20 | רעות שפיגלמן
מינויו של ניב פולני לתפקיד הרגיש של מנהל הסיכונים בבנק הפועלים ממשיך להתעכב. אתמול (ב') נודע כי העיכוב מתרחש על רקע בדיקת בנק ישראל ביחס לאירוע רגולטורי מהעבר בו היה מעורב פולני. מדובר בעיכוב חריג של כשלושה חודשים, מה שמגביר את הסיכויים שהמפקחת על הבנקים תחליט לדחות את המינוי.

קראו עוד בכלכליסט

בדוח השנתי לסיכומה של 2017 ציין הבנק כי "המינוי בבדיקה של הפיקוח על הבנקים בשיתוף עם הבנק". המינוי אושר על ידי הדירקטוריון של הבנק ובהמלצת פינטו, כך שקשה להתעלם מהניגודיות שבין המלצת הדירקטוריון שוודאי בדק את הדברים לעומקם, לבין העיכוב באישור מצד הרגולטור.

אריק פינטו מנכ"ל בנק הפועלים, צילום: צביקה טישלר אריק פינטו מנכ"ל בנק הפועלים | צילום: צביקה טישלר אריק פינטו מנכ"ל בנק הפועלים, צילום: צביקה טישלר

מדובר במכה כואבת למנכ"ל הבנק שהחזיר את פולני במיוחד לבנק מחברת כרטיסי האשראי כאל בשביל התפקיד המדובר. קודם חזרתו לבנק פולני מונה בשנת 2010 ליועץ המשפטי של חברת כאל (תפקיד חדש שהוקם אז) ולחבר הנהלה. פולני, עו"ד במקצועו, עבד שנים רבות במחלקה המשפטית של הבנק לפני שעזב לכאל - לשם הגיע מיד אחרי פיטוריהם של מספר סמנכ"לים, עם התפוצצות פרשיית סליקת הפורנו וההימורים.

בשנים שעבד בחברת כאל כיועץ משפטי קיימה המשטרה חקירה בנושא על פני מספר רב של מדינות. במסגרת זו ב-2012 הגיעו חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה למשרדי החברה בגבעתיים ותפסו מסמכים. הרקע לחקירה היה עסקאות סליקה שביצעה כאל אינטרנשיונל, חברת בת של כאל, באתרי פורנו, הימורים ופארמה. העסקאות הלא כשרות הגדילו את היקפי פעילותה שלה במיליארדי שקלים.

מדובר בעיכוב חריג, כאמור, וקיים תרחיש סביר בהחלט שהמפקחת על הבנקים תדחה המינוי. במקרה כזה, נראה כי סירוב של בנק ישראל לא יפסול את חזרתו של פולני לתפקיד בכיר אחר בבנק, לפחות מבחינת הבנק עצמו. בינתיים מי שממלאת את מקומו היא רננית טל-אברהמי, הממונה על ניהול סיכוני האשראי בחטיבת הסיכונים.

המינויים האחרים עליהם הוכרז בסבב האחרון בינואר אושרו. כך נודע גם על פרישתו של אבי כוכבא כראש חטיבת החדשנות ועל מינוי של גולן שרמן, ראש אגף בחטיבת הקמעונאות כמחליפו. עוד נודע על מינויה של יעל אלמוג במקומו של היועץ המשפטי אילן מזור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות