אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מניית טסלה עלתה לאחר ציוץ עוקצני של מאסק ביחס ל"אקונומיסט" צילום: רויטרס

מניית טסלה עלתה לאחר ציוץ עוקצני של מאסק ביחס ל"אקונומיסט"

העיתון הכלכלי פרסם השבוע כי בג'פריס טוענים שיצרנית הרכבים החשמליים תידרש לגיוס הון מאסיבי השנה. המייסד ענה כי האקונומיסט משמעם, וטסלה לא תזדקק לגיוס כסף

14.04.2018, 10:11 | שירות כלכליסט

מניותיה של חברת טסלה ננעלו אתמול (ו') בוול סטריט בעלייה של 2.1% לאחר שכבר עלו בכ-3% במהלך המסחר - זאת בעקבות ציוץ עוקצני של המייסד והמנכ"ל אלון מאסק שטען כי החברה שלו לא תזדקק לגיוס הון השנה. מאסק פרסם את הדברים בעקבות ידיעה בעיתון האקונומיסט השבוע בעניין זה.

קראו עוד בכלכליסט

העיתון דיווח שאנליסטים בג'פריס (Jefferies) טוענים כי יצרנית הרכבים החשמליים תיאלץ לגייס 2.5-3 מיליארד דולר השנה, בעיקר כדי לממן את הרחבת ייצור דגם 3 סדאן.

"האקונומיסט היה פעם עיתון משעמם אבל חכם ובעל הומור מושחז. כעת הוא רק משעמם (אנחה). טסלה תהיה רווחית ובעלת תזרים מזומנים ברבעונים השלישי והרביעי. אין צורך לגייס כסף". כך כתב מאסק.

חברת מודי'ס הורידה את הדירוג של טסלה במהלך החודש שעבר בשל קשיים בייצור דגם 3 וכן בשל "לחצי הנזילות של החברה בשל תזרים מזומנים שלילי ופקיעתן המתקרבת של אג"ח ניתנות להמרה (230 מיליון דולר בנובמבר 2018 ו-920 מיליון דולר במרץ 2019)". לדברי מודי'ס, החברה "תבצע גיוס הון גדול בזמן הקרוב לשם מימון ההתחייבויות ומניעת מחסור בנזילות".

ג'פריס ומודי'ס אינן היחידות המאמינות כי טסלה תאלץ לבצע גיוס הון השנה. אנליסטים בגולדמן זאקס השמיעו דברים דומים השבוע כשהורידו את מחיר היעד של מניית החברה ל-36% מתחת למחירה הנוכחי.

 

בשבוע שעבר פרסמה טסלה נתוני ייצור ואספקה לרבעון הראשון, שלא עמדו ביעד. החברה חזרה על דבריה כי תסיים את הרבעון השני עם יכולת ייצור של 5,000 רכבי מודל 3 לשבוע, והבטיחה למשקיעים כי לא תזדקק לגיוס הון או מניות במהלך השנה. דברים אלו שלחו את מניותיה של טסלה לעליות.

אולם על פי אנליסטים בגולדמן זאקס, "יכולת הייצור האמיתית של טסלה כרגע עומדת על כ-1,400 רכבים בשבוע". לפי הבנק, סביר להניח כי טסלה תיאלץ לפנות לשווקים ברבעון השלישי כדי לשמור על כרית מזומנים מספקת.

מניית החברה נפלה ב-5.6% מתחילת השנה, בעוד שמדד ה-S&P 500 רשם ירידה של 0.4% והדאו ג'ונס ירד בכ-1% באותה התקופה.

טסלה 3, צילום: Twitter / Elon Musk טסלה 3 | צילום: Twitter / Elon Musk טסלה 3, צילום: Twitter / Elon Musk

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות