אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סבב מינויים בבנק הפועלים: ידין ענתבי ימונה במקומו של דני קולר שפורש צילום: עמית שעל

פרסום ראשון

סבב מינויים בבנק הפועלים: ידין ענתבי ימונה במקומו של דני קולר שפורש

סאגת מנהל הסיכונים של הבנק הסתיימה עם מינויו של ד"ר אמיר בכר - מנהל אגף ייעוץ ומחקר; ניב פלוני, שמינויו עוכב על ידי בנק ישראל, ימונה לבסוף למנהל הפיתוח העסקי של הבנק

17.04.2018, 12:58 | רעות שפיגלמן

דני קולר, הממונה על חטיבת שווקים פיננסיים בבנק הפועלים ומשנה למנכ"ל, הודיע על פרישה מתפקידו. את מקומו של קולר, שיפרוש מהבנק לאחר כ-19 שנה, יתפוס ידין ענתבי הממונה על החטיבה הפיננסית.

קראו עוד בכלכליסט

קולר משמש בעשר השנים האחרונות כחבר הנהלה בשורה של תפקידים, בהם מנהל חטיבת ניהול סיכונים ומנהל החטיבה הבינלאומית. הוא כיהן כיו"ר ישראכרט ומכהן כיום כיו"ר פועלים שוקי הון. קולר החליט לפרוש מהבנק ולצאת לדרך חדשה.

בחודש פברואר שנה שעבר מסר קולר עדות במסגרת בדיקה שערכה המשטרה נגד מנכ"ל הבנק לשעבר, ציון קינן, על הטרדה מינית לכאורה של עובדת הבנק.

דני קולר, צילום: סיון פרג דני קולר | צילום: סיון פרג' דני קולר, צילום: סיון פרג

בתוך כך, מנכ"ל בנק הפועלים, אריק פינטו, הכריז על סבב מינויים בהנהלת הבנק: עופר קורן, המכהן כמנהל היחידה ליישום רפורמת התחרות בבנקאות, יצטרף להנהלת הבנק וימונה למנהל החטיבה הפיננסית (CFO) במקום ידין ענתבי.

את סאגת מנהל הסיכונים של הבנק סיים פינטו בכך שמינה את ד"ר אמיר בכר, המכהן כמנהל אגף ייעוץ ומחקר. בכר יחליף בתפקידו את צחי כהן, שמונה לפני כמה חודשים למנהל החטיבה העסקית.

לתפקיד האמור היה מיועד ניב פולני, אך בשל עיכוב באישור המינוי מצד הפיקוח על הבנקים הוא ביקש להסיר את מועמדותו לתפקיד זה. לבסוף פינטו החליט למנות את פולני למנהל הפיתוח העסקי של הבנק.

במקביל, חשף היום בנק הפועלים את הסיבה לעיכוב באישור המינוי של פולני. הבנק דיווח לבורסה כי מינוי פולני לא אושר משום שעלה חשש ביחס למעורבות שלו בחידוש הלוואה מסוג גב אל גב ללקוח אוסטרלי בשנת 2004. ההלוואה הפכה בהמשך לנושא להתדיינות משפטית ולכן בחר פולני להסיר את מועמדותו. בבנק ישראל באופן חריג לא אישרו את מינוי פולני במהלך 3 חודשים. מינוי של בכר כמנהל סיכונים עבר את אותה בדיקה שבוצעה ביחס לפולני כאשר מינויו של בכר מבחינת הבדיקה אושר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות