אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טושיבה מאיימת לבטל את מכירת חטיבת השבבים בגלל סין צילום: pixabay.com

טושיבה מאיימת לבטל את מכירת חטיבת השבבים בגלל סין

החטיבה, מהמובילות בעולם בתחום שבבי הזיכרון, תוכננה להימכר לקבוצה בראשות ביין קפיטל ב-18.6 מיליארד דולר; רגולטורים סיניים מנסים כעת לעכב את המהלך, שנועד להחזיר את טושיבה לפסים של צמיחה

22.04.2018, 13:22 | רפאל קאהאן
טושיבה הודיעה שתבטל את עסקת המכירה של חטיבת השבבים שלה לביין קפיטל אם היא לא תקבל את אישור הרגולטור הסיני עד החודש הבא. העסקה, בהיקף 18.6 מיליארד דולר, אמורה להחזיר את ענקית האלקטרוניקה היפנית למסלול צמיחה לאחר פשיטת הרגל של חטיבת האנרגיה הגרעינית שלה.

קראו עוד בכלכליסט

העסקה היתה אמורה להיסגר בסוף החודש שעבר, לאחר חודשים ארוכים של מלחמה בין מספר קבוצות רכישה שרצו להחזיק בפעילות השבבים של החברה. בשלב זה מתעכבת העסקה בשל מהלכים מכוונים מצד רגולטורים בסין, מה שפוגע בטושיבה.

שבב טושיבה, צילום: יצרן שבב טושיבה | צילום: יצרן שבב טושיבה, צילום: יצרן

דובר טושיבה מסר לרויטרס שהחברה ממשיכה בשלב זה במהלך הרכישה אליו התחייבה. מוקדם יותר החודש התחייב נשיא טושיבה שהעסקה תבוטל רק אם יתבצע "שינוי מהותי בתנאים" - מה שעלול להיווצר בעקבות המעורבות הסינית.

ואולם, מאז נחתמה העסקה הצליחה טושיבה להגדיל את ההון שבידיה: לפי דיווח של עיתון מאניצ'י היפני, הצליחה החברה לגייס כ-5.4 מיליארד דולר ע"י הנפקת אג"ח, מה שלהערכת רויטרס משפר את מצבה משמעותית ואף עשוי לאפשר לה לפרוע חובות קיימים.

פעילות השבבים של טושיבה, בה שותפה גם סאנדיסק, היא מהרווחיות ביותר עבורה; המפעל של החברה מוביל בתחום שבבי הזיכרון מבוססי פלאש, תחום שנהנה מעדנה בשנים האחרונות בזכות המעבר לשימוש בשבבי זיכרון במספר גובר והולך של התקנים ומוצרי אלקטרוניקה.

תגיות