אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טריגו רכשה קרקע ב-117 מיליון שקל בפלורנטין – תקים קומפלקס בן 200 דירות הדמיה: 3dvision

בלעדי לכלכליסט

טריגו רכשה קרקע ב-117 מיליון שקל בפלורנטין – תקים קומפלקס בן 200 דירות

הפרויקט בשיתוף חברת סיטיאל השקעות ייבנה על מגרש בן 6.5 דונם על דרך שלמה. מחיר דירת 4 חדרים בפרויקט: כ-3.3 מיליון שקל. עוד כולל הפרויקט 4,500 מ"ר המיועדים לתעסוקה ו-2,300 מ"ר של שטחי מסחר

22.04.2018, 14:06 | דותן לוי

קבוצת טריגו נדל"ן וסיטיאל השקעות יוזמות הקמת פרויקט חדש בדרום פלורנטין בהשקעה של כ-900 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט". על פי התוכנית שאושרה לאחרונה על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה של תל אביב, בשטח בן 6.5 דונם התחום בין הרחובות דרך שלמה, הרצל, סמטת הש"ך ואבולעפיה, ייבנו 200 דירות, 4,500 מ"ר של שטחי תעסוקה, ו-2,330 מ"ר של שטחי מסחר שיפנו אל דרך שלמה.

כיום עומד בשטח מבנה רכבת מוזנח אשר אכלס בעבר סניף של בנק לאומי וכן את השלוחה התל אביבית של בית הספר בצלאל לאמנות. באוגוסט 2016 רכשה טריגו חלק מהקרקע בתמורה ל-117 מיליון שקל. בעת רכישתה, הקרקע הייתה בייעוד של מלאכה, משרדים ומסחר. לאחר הרכישה, חברה טריגו כשותפה לחברת סיטיאל השקעות, המחזיקה משנת 2011 בחלקת קרקע סמוכה, ושתי החברות החלו לקדם תוכנית בניין עיר (תב"ע) חדשה לפרויקט שישלב מגורים, מסחר ותעסוקה.

קראו עוד בכלכליסט

התוכנית הגיעה לשלבי אישור מתקדמים בוועדה המחוזית, אך לאחר אישורה של תוכנית המתאר העירונית של תל אביב היא הפכה לתוכנית בסמכות ועדה מקומית, והועברה לטיפולה. לאחרונה אושרה התוכנית, שהיתה בין התוכניות הראשונות שאושרו במסגרת תוכנית המתאר החדשה.

הדמיית הפרויקט, הדמיה: 3dvision הדמיית הפרויקט | הדמיה: 3dvision הדמיית הפרויקט, הדמיה: 3dvision

האדריכל אילן פיבקו תכנן את הפרויקט ובחודש האחרון יצא מכרז לקבלן ביצוע. הבנייה צפויה להתחיל במהלך 2019. על אף שייזום הפרויקט כבר נמצא בשלבים מתקדמים, בכוונת החברות לשווק את הפרויקט במסגרת מודל של קבוצת רכישה, דבר אשר עשוי להוזיל עלויות עבור רוכשי הדירות מצד אחד, אך מצד שני להגדיל את רמת הסיכון של העסקה, שכן על הרוכשים לא יחולו הגנות חוק מכר דירות, וכן היזמים לא יהיו מחוייבים כלפיהם למחיר דירה סופי.

מחירי שיווק הדירות בפרויקט, אשר ייקרא Florentin Square, יתחילו מ-1.9 מיליון שקל עבור דירת 2 חדרים, 2.35 מיליון שקל לדירת 3 חדרים ו-3.3 מיליון שקל לדירת 4 חדרים. עו"ד רון נובוטני, מבעלי קבוצת טריגו נדל"ן אמר: "הפרויקט הוא סנונית ראשונה מתוך שורה של פרויקטים המתוכננים במסגרת ת.א 5000 וצפויים לשנות את פני שכונת פלורנטין בתל אביב".

 , הדמיה: 3dvision הדמיה: 3dvision  , הדמיה: 3dvision

אדריכל עמית מס, שותפו של אילן פיבקו במשרד פיבקו אדריכלים אמר: "בתכנון הפרויקט ניתן דגש רב על נושא עירוב השימושים, מתוך השאיפה לשמור על אופיו האורבני והקהילתי הייחודי של האזור. לצורך כך יצרנו שילוב מושכל של שטחי מגורים, מסחר ופנאי, לצד שימור חלק מהבנייה הטיפוסית והייחודית במקום".

יוסי לחיאני, בעלים קבוצת סיטיאל השקעות אמר: "הפיתוח הענף שחווה שכונת פלורנטין, ייתן מענה לביקושים ההולכים וגוברים למגורים באזור. כאשר לצד העלייה בערכי נכסי הנדל"ן, אנו צפויים לראות שינוי באופי השכונה העוברת התאמות עבור משפחות עם ילדים".

 , הדמיה: 3dvision הדמיה: 3dvision  , הדמיה: 3dvision

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות