אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מזרחי טפחות ביקש לספק הסברים - ורשות ההגבלים דחתה את הכרעתה בעניין המיזוג עם אגוד צילום: נמרוד גליקמן

מזרחי טפחות ביקש לספק הסברים - ורשות ההגבלים דחתה את הכרעתה בעניין המיזוג עם אגוד

רשות ההגבלים היתה אמורה לפרסם את החלטתה ביחס למיזוג כבר בשבוע הבא, אולם בקשת הבנק לקבל הארכת זמן תדחה את החלטתה לאמצע מאי

24.04.2018, 10:10 | רעות שפיגלמן

רשות ההגבלים נענתה לבקשת בנק מזרחי טפחות לקבל הארכת זמן על מנת לספק הסברים לרשות ההגבלים, כך שפרסום הכרעת רשות הגבלים בעניין מיזוגו של אגוד אל תוך מזרחי נדחה לאמצע מאי.

קראו עוד בכלכליסט

רשות ההגבלים אמורה היתה, לאחר שהיא עצמה קיבלה הארכה מהצדדים, לפרסם את החלטתה ביחס למיזוג עד לסוף אפריל. בשבוע שעבר , מיד לאחר החזרה מחופשת הפסח, התקיים דיון ברשות, שבו נכחו נציגים מגרעין השליטה של אגוד ונציגים של בנק מזרחי.

מדובר בדיון שמקובל לקיים במהלך בדיקות מסוג זה שמבצעת רשות ההגבלים, לרוב לקראת סוף התהליך.   

הפגנה של עובדי בנק אגוד הפגנה של עובדי בנק אגוד הפגנה של עובדי בנק אגוד

בפגישה הציגה הרשות לצדדים את ממצאיה וביקשה לקבל את התייחסותם. במזרחי ביקשו זמן נוסף להגיב לדברים, פרק זמן כזה שדורש לדחות את פרסום הכרעת הרשות בנושא המיזוג למועד מאוחר יותר מסוף אפריל.

בנובמבר האחרון סוכם המיזוג של אגוד אל בנק מזרחי. לפי הסיכום, בנק מזרחי ירכוש לפי שווי של 1.4 מיליארד שקל את מניות בעלי השליטה באגוד - שלמה אליהו משפחות לנדאו, מנור ויעל אלמוג־זכאי - המחזיקים יחדיו ב-75% ממניות הבנק. במקביל, מזרחי הודיע כי יבצע גם הצעת רכש לשאר בעלי מניות הציבור במחיר דומה.

ככל שהעסקה תצא לפועל, מדובר יהיה ברכישה של הבנק השישי בגודלו בישראל על ידי הבנק השלישי בגודלו. עם השלמת המיזוג המערכת הבנקאית בישראל תמנה 7 בנקים.

הסכם הרכישה מותנה בקיומם של מספר תנאים מתלים בחצי השנה הקרובה, כאשר התנאי המרכזי שעל השלמתו מופקדת הנהלת בנק אגוד הוא הסכמה של עובדי הבנק למהלך התייעלות מהותי.

תנאים נוספים הם אישור בנק ישראל, אישור מרשות ההגבלים העסקיים והסכמת בעלי המניות מהציבור באגוד להצעת רכש, שכן העסקה מתייחסת לרכישת 100% ממניות אגוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
למה לא למזג בנקים קטנים ?
למשל בנק איגוד בנק ירושלים ובנק דקסיה (השניים האחרונים על המדף גם) לגוף בנקאי אחד גדול ויציב במקום אסופה של בנקים קטנים וקקיוניים! בנק איגוד יכול בקלות לבלוע לתוכו את הפעילות הפיננסית של הבנקים ירושלים ודקסיה ולהוות מטריה של בנק גדול עליהם עם פעילות פיננסית מגוונת של שלל לקוחות הן פרטים קטנים והן עיסקים גדולים בהם גם רשיות מקומיות מועצות עיריות בישראל ממשלות ולקוחות חוץ זרים וכו...
לא לאשר מיזוג מזרחי ואיגוד !!!  |  26.04.18
לכל התגובות