אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל הפקקים: עיריית לוס אנג'לס שוקלת לתבוע את ווייז צילום: SMBP

בגלל הפקקים: עיריית לוס אנג'לס שוקלת לתבוע את ווייז

פרקליט העיר שוקל צעדים משפטיים נגד החברה, בעקבות תלונות של תושבים על הכוונת המוני כלי רכב לשכונות קטנות ויצירת פקקים ועומסים. נועם ברדין: ההכוונה מתבססת על סיווג הכבישים - שמתבצע באחריות הרשויות

25.04.2018, 11:34 | שירות כלכליסט

גורמים רשמיים בעיריית לוס אנג'לס שוקלים הגשת תביעה משפטית נגד ווייז בעקבות טענות שאפליקציית הניווט מכוונת את הנהגים לנסיעה דרך שכונות מגורים שקטות.

קראו עוד בכלכליסט

"משרדו של פרקליט העיר שותף לדאגת הקהילות הסובלות מההכוונה של ווייז ואנו שוקלים כרגע את כל האפשרויות", אמר רוב ווילקוקס, ראש קשרי קהילה בלוס אנג'לס, לאתר Govtech. "משרדנו כבר יצר קשר עם בכירים מווייז לשם קביעת פגישה ולמציאת אפשרויות לשיתוף פעולה כדי לפתור את הבעיה המטרידה את רחובותיה ואתשכונותיה השקטות של העיר".

נועם ברדין, מנכ"ל ווייז, צילום: עמית שעל נועם ברדין, מנכ"ל ווייז | צילום: עמית שעל נועם ברדין, מנכ"ל ווייז, צילום: עמית שעל

תגובת משרד הפרקליט מגיע בעקבות דרישות מחברי מועצת העיר לטפל בנושא, שמטריד תושבים בכמה משכונות העיר מזה שנים. החברה מכוונת אליהן את הנוסעים כדי להימנע מעורקי תחבורה פקוקים, וכתוצאה מכך נוצר עומס בכניסה לשכונות. "באופן אירוני, הרבה מ'קיצורי הדרך' הללו גורמים לעומס עוד יותר כבד במרוץ לקצר את זמני הנסיעה תוך שימוש ברחובות צדדיים והבאת הנהגים לבצע פניות מסוכנות ולא פעם אף להפר את חוקי התנועה", אמר אחד מחברי מועצת העיר.

ווייז, המשתמשת במיקור-המונים לשם קבלת מידע על המתרחש בדרכים, נעזרת באזור לוס אנג'לס בנתונים מכ-2 מיליון נוסעים. החברה טוענת כי היא מציעה את המידע החינמי והפתוח לנהגים וכן לעובדי העירייה כדי להקל על החלטות לגבי מסלולי נסיעה בזמן אמת. בנוסף אמרה החברה כי תמשיך לשתף פעולה עם גופי התחבורה בעיר כדי ליצור תנאי נסיעה בטוחים.

"חשוב לציין שווייז לא שולטת בתנועה אולם המפות שלנו אכן משקפות את הנעשה בכבישים הציבוריים שאותם סללו הרשויות לשימוש הציבור", מסר נועם ברדין, מנכ"ל ווייז, בהצהרה רשמית. "אם הרשויות מזהות תנאים מסוכנים, זוהי אחריותן לשנות את סיווג הכביש המסוים הזה, ושינוי הסטטוס ישתקף במפה של וויז בהתאם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
ל-1: ממש לא,מתוק !
מה פירוש "לסדר את הכבישים"? נתיבי איילון מסודר, ובכל זאת הוא פקוק יום-יום. למה? משום שיש נפח עצום של כלי רכב על הנתיב. פשוט וברור. אין לאף אחד - בטח לא ל"ווייז" - הזכות לכוון את כלי הרכב הנוסעים ונתקעים בכבישים ראשיים , לכבישים צדדיים צרים העוברים בתוך שכונות מגורים.
בטח גם ביבי אשם, לא?  |  25.04.18
14.
גם בארץ אותה בעיה
אבל בתכלס - ווייז צודקים - האחריות לפתור את הפקקים היא לא על תוכנת הניווט אלא על הרשויות שלא דואגות להקל על העומס מלכתחילה. אי אפשר להאשים אדם שלא רוצה לעמוד בפקק כל היום אם הוא פונה לרחוב צדדי - אפשר להאשים את העירייה שלא דאגה לפנות את הרחוב. פינוי הרחוב כולל הכנסת נתיב תחבורה ציבורית ווידוא שיש דרך מהירה יותר להגיע ליעד בעזרתה.
יסמין  |  25.04.18
לכל התגובות