אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזכות הגיימרים והקריפטו: AMD שוב הביסה את התחזיות צילום: engadget.com

בזכות הגיימרים והקריפטו: AMD שוב הביסה את התחזיות

החברה רשמה רווח נקי של 82 מיליון דולר, לעומת הפסד של 33 מיליון ברבעון המקביל אשתקד. גם ההכנסות קפצו ב-40% והביסו את תחזיות האנליסטים. מאחורי ההצלחה עומדת הדרישה המתגברת לכרטיסי מסך חזקים, עבור תעשיות הגיימינג והמטבעות הווירטואליים

26.04.2018, 11:36 | שירות כלכליסט

חברת השבבים AMD פרסמה דו"ח רבעוני מוצלח, שמציג צמיחה בהכנסות וברווחים. הרווח הנקי עמד על 82 מיליון דולר - נתון מרשים אל מול הרבעון המקביל אשתקד, בו רשמה הפסד של 33 מיליון דולר. ההכנסות קפצו ב-40% ל-1.65 מיליארד דולר - והביסה את תחזיות האנליסטים שעמדו על כ-1.57 מיליארד.

קראו עוד בכלכליסט

הצמיחה נמשכת מהרבעון הקודם, בו נרשמו הכנסות של 1.48 מיליארד דולר. הנתונים הנאים נבעו מהצלחת סדרת מעבדי Ryzen למחשבים, שמצליחים להציב תחרות מורגשת לאינטל - אך בעיקר מהדרישה הגוברת לכרטיסי מסך חזקים עבור תעשיית הקריפטו. כריית מטבעות וירטואליים מתבססת כיום על כרטיסים גרפיים עתירי ביצועים שנועדו לשוק הגיימינג - מה שגרם להם לאזול במהירות מן המדפים.

מעבד Ryzen של AMD מעבד Ryzen של AMD מעבד Ryzen של AMD

חברת AMD נמצאת במגמת צמיחה בשנתיים האחרונות, בעיקר הודות לביקוש הגובר למוצריה בקהילת הגיימרים שגדלה בהתמדה. היצע מחשבי הגיימרים גדל אף הוא השנה והקטגוריה פולחה למחשבים יקרים של 2,000 דולר ולצידם דגמים זולים יותר של 1,000 ואף פחות, מה שהגדיל את שיעור המכירות.

טרם פורסמו נתוני צמיחה עדכניים, אך לפי הערכות, הנסיקה בפופולריות של משחקים כ-PUBG השפיעה לטובה על קצב שדרוג מחשבי הגיימרים. יש להניח שגם השותפות של AMD עם אינטל לפיתוח שבב פלטפורמה משותף נסכה אמון במשקיעים, מה ששידר פוטנציאל צמיחה עתידי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות