אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בענף הטניס יש "בעיה משמעותית" של מכירת משחקים צילום: שאטרסטוק

בענף הטניס יש "בעיה משמעותית" של מכירת משחקים

ענף הטניס סובל מ"בעיות משמעותיות" של אמינות ו"צונאמי" של הטיית משחק ברמות הנמוכות. כך לפי דו"ח שניפקה ועדה עצמאית שחקרה את הנושא בעקבות פרסום ב-BBC ובאזפיד ב-2016 על מגפת הימורים לא חוקיים שמשפיעים על משחקים.

27.04.2018, 10:17 | שירות כלכליסט

ענף הטניס סובל מ"בעיות משמעותיות" של אמינות ו"צונאמי" של הטיית משחק ברמות הנמוכות. כך לפי דו"ח שניפקה וועד עצמאית שחקרה את הנושא בעקבות פרסום ב-BBC ובאזפיד ב-2016 על מגפת הימורים לא חוקיים שמשפיעים על משחקים.

קראו עוד בכלכליסט

יותר מ-100 שחקנים דיברו עם הוועדה על שחיתות ברמות הבינוניות והנמוכות של הספורט, במיוחד במשחק הגברים. לפי הוועדה, "ישנן הוכחות למקרים" גם ברמות הגבוהות - כולל גרנד סלאמים ואירועי הטור, למרות שהם מקרים מועטים בטניס העילית.

הוועדה לא מצאה הוכחות לכך שהרשויות ניסו להסתיר את הבעיות או שישנה בעיה משמעותית עם יחידת היושר בטניס (TIU, Tennis Integrity Unit). עם זאת, לפי הוועדה החקירות באירועי גרנד סלאם "אינן יעילות מספיק".

טניס. ביקורת על ה-ATP, צילום: שאטרסטוק טניס. ביקורת על ה-ATP | צילום: שאטרסטוק טניס. ביקורת על ה-ATP, צילום: שאטרסטוק

לפי ההוכחות שנאספו "עונת הטיית המשחקים" מתחילה באוקטובר ונמשכת עד סוף השנה. באותה תקופה יש עדויות לכך שבין 2 ל-3 משחקים ביום מוטים על ידי שחקנים", באירועים שונים ברחבי העולם שכולם מקבלים את האישורים של התאחדות הטניס הבינלאומית (ITF). כמו כן, הוועדה כן מותחת ביקורת על הארגון המנהל של רוב הטורנירים בטור, ה-ATP וזאת מאחר שהגוף לא מיצה חקירות לתוך חשדות להטיית משחקים.

הוועדה ממליצה על מספר צעדים לצמצום השחיתות בספורט - כולל שינוי וסידור מחדש של ה-TIU וסיום החסויות עם חברות הימורים. לפי הדו"ח: "בעיות ההגינות הכי משמעותיות כאשר כספי הזכייה נמוכים ביחס לעלויות, אפשרויות התקדמות בטורניר, עניין פומבי ותשומת לב ציבורית".

ב-ITF יודיעו שינסו לצמצמם את הפערים הכלכליים בספורט - שהם גם אחת מהסיבות למכירת משחקים - על ידי השקת טורניר שאמור להוביל ליותר כספים לשחקנים שמדורגים נמוך בדירוג העולמי. כמו כן, ישנה תוכנית להכניס יותר שחקנים צעירים למסלול המקצועי ולהגדיל את הפרסים הכספיים כדי ששחקנים ירוויחו יותר וכך לא יהיו חשופים למוכרי משחקים מקצועיים שפונים אליהם.

ישנם כ-14 אלף שחקנים מקצוענים בטניס העולמי. אך רק 350 גברים -250 נשים יכולים לומר שהם מסיימים עונה ב"איזון פיננסי" מבלי לקצץ בהוצאות במהלך העונה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות