אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סרגיי ברין: על חברות הטכנולוגיה לקחת יותר אחריות על פעילותן צילום: בלומברג

סרגיי ברין: על חברות הטכנולוגיה לקחת יותר אחריות על פעילותן

מייסד גוגל ונשיא החברה האם שלה, אלפבית, התייחס לראשונה לטענות נגד ענקיות הטכנולוגיה; לדבריו, "אנחנו נמצאים בעידן של השראה ואפשרויות אדירות, אבל לצד ההזדמנויות האלה יש צורך במחשבה ואחריות"

28.04.2018, 11:05 | שירות כלכליסט
סרגיי ברין, ממייסדי גוגל ונשיא החברה האם שלה אלפבית, אמר בסוף השבוע כי על חברות הטכנולוגיה לקחת יותר אחריות על ההשפעה החברתית של פעילותן; זו היתה ההתייחסות הראשונה שלו לעניין, לאחר שנה של מודעות מוגברת בעולם לניצול לרעה של שירותים דיגיטליים.

קראו עוד בכלכליסט

"אנחנו נמצאים בעידן של השראה ואפשרויות אדירות, אבל לצד ההזדמנויות האלה יש צורך במחשבה ואחריות, בעוד הטכנולוגיה הולכת ונשזרת בחברה שלנו", כתב ברין, וציטט את שורותיו של צ'רלס דיקנס מספרו "בין שתי ערים" על "הטוב שבזמנים", ו"הרע שבזמנים".

היחידה המרכזית של אלפבית, גוגל, הפכה למטרה עיקרית עבור רגולטורים, רשויות ומבקרים בתחומי הפרסום והמדיה. היא נמצאת תחת בחינה גלובלית מדוקדקת בעקבות הדומיננטיות שלה בתחום הפרסום באמצעות מנועי חיפוש, מדיניותה בנוגע לפרטיות משתמשים, ותפקידה בהפצת דיסאינפורמציה בעלת השפעות פוליטיות.

סרגיי ברין, צילום: אי פי איי סרגיי ברין | צילום: אי פי איי סרגיי ברין, צילום: אי פי איי
ברין לא נגע בנושאים האלה, ולא פירט את הפעולות שהחברה שלו תנקוט כדי לקחת על עצמה אחריות נוספת. הוא התמקד בדבריו באינטליגנציה מלאכותית - מערכות מחשב שמסוגלות ללמוד מבלי שבני אדם יקודדו אותן. אינטליגנציה מלאכותית מאפשרת את קיומן של מכוניות אוטונומיות ותוכנות שיודעות לזהות מחלות. ברין אמר שאלפבית תצעד קדימה תוך "מחשבה ומחקר רציניים" לגבי ההשפעות החברתיות של פעילותה, כמו למשל חיסול מקומות עבודה.

"למרות שאני אופטימי לגבי הפוטנציאל של הטכנולוגיה שלנו לעזור ולתקן בעיות בעולם, אנחנו נמצאים על נתיב בו עלינו לצעוד בזהירות רבה, בחשש ובצניעות", הוא אמר.

במקביל פרסמה אלפבית ביום שישי פרטים לגבי ועידת בעלי המניות השנתית שלה, המתוכננת ל-6 ביוני. החברה המליצה לבעלי המניות לדחות את כל שבע ההצעות שהועלו ע"י משקיעים, שקוראות לחברה, בין השאר, לפרסם יותר מידע לגבי אפליית שכר מגדרית, מדיניותה לגבי נזק סביבתי ופיקוח על תוכן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות