אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
7 רוכבי אופניים חשמליים נהרגו מתחילת השנה - כמו בכל השנה הקודמת צילום: יאיר שגיא

7 רוכבי אופניים חשמליים נהרגו מתחילת השנה - כמו בכל השנה הקודמת

כך עולה מנתונים שהוצגו בוועדה לזכויות הילד. לפי הערכות, עד סוף השנה הנוכחית עלולים להירשם מעל 15 הרוגים בתאונות מסוג זה. יו"ר הוועדה: "מדובר כאן בסכנת חיים. אף אחד לא יעלה בדעתו לתת לילד שלו את הרכב בגיל 12"

30.04.2018, 19:04 | תומר הדר

מתחילת השנה נהרגו שבעה רוכבי אופניים חשמליים. כך עולה מנתונים שהוצגו היום (ב') בוועדה לזכויות הילד, בדיון שהתקיים בנושא בטיחות ילדים בתקופת החופש הגדול.

לשם השוואה, בשנת 2017 כולה נהרגו שבעה רוכבי אופניים חשמליים.

קראו עוד בכלכליסט

תאונה שבה היו מעורבים אופניים חשמליים השנה, צילום: יאיר שגיא תאונה שבה היו מעורבים אופניים חשמליים השנה | צילום: יאיר שגיא תאונה שבה היו מעורבים אופניים חשמליים השנה, צילום: יאיר שגיא

לפי הערכות, עד סוף השנה הנוכחית עלולים להירשם מעל 15 הרוגים בתאונות אופניים חשמליים. לדברי רז אביטן-כץ, מנהל תחום חינוך וקהילה ב"אור ירוק", פקחים עירוניים אינם עוסקים באכיפה של רכיבה על מדרכה, רכיבה ללא קסדה, רכיבה מתחת לגיל המותר (16) ופרמטרים נוספים.

לדברי יו"ר הוועדה, חברת הכנסת יפעת שאשא ביטון: "למישהו לא אכפת שילדים ימשיכו להיהרג, העיקר להציל את השלטון. מדובר כאן בסכנת חיים של ממש. אף אחד לא יעלה בדעתו לתת לילד שלו את הרכב בגיל 12, אבל אופניים חשמליים שמותרות רק בגיל 16, זמינות ופוגעות בעוברי אורח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות