אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משה טרי ימכור השבוע חבילה רביעית של מניות כלל ביטוח צילום: מיכאל קרמר

משה טרי ימכור השבוע חבילה רביעית של מניות כלל ביטוח

הנאמן של מניות השליטה בחברת הביטוח צפוי למכור ביום חמישי עוד 5% מהן ולהותיר את אי.די.בי עם כ־35%, לאחר שעתירתה לעליון נדחתה. עד עתה נמכרו 15% ממניות כלל ביטוח בשלוש מנות, תמורת סכום כולל של 490 מיליון שקל

01.05.2018, 07:01 | גולן חזני

משה טרי, נאמן מניות השליטה בכלל ביטוחמטעם הפיקוח על הביטוח, ימכור ביום חמישי הקרוב 5% נוספים ממניות השליטה של אי.די.בי. ל"כלכליסט" נודע כי המכירה מתאפשרת עקב פסיקת בית המשפט העליון בעתירה שהגישה אי.די.בי, ובה ביקשה לדחות את המכירה עד לפסק דין בערעור שהגישה לעליון, על עצם סמכותה של המפקחת דורית סלינגר לאפשר את מכירת המניות.

קראו עוד בכלכליסט

העליון פסק כי מאחר שכבר נמכרו שלוש מנות של 5% ממניות השליטה בכלל, ולאור עמדת סלינגר שהוגשה בתגובה לעתירה, לא נראה צורך להיעתר לבקשה - מה גם שהוגשה בסמיכות למכירת המנה הרביעית של המניות.

בסך הכל נמכרו עד כה כ־15% מהמניות בשלוש מנות, תמורת כ־490 מיליון שקל. המכירה האחרונה היתה בינואר תמורת 170 מיליון שקל. במכירה הבאה תרד אי.די.בי מאחזקה של 30%, כלומר תהפוך לחברה ללא גרעין שליטה - מה שיקשה על המכירה. כרגע יש מגעים מול חברת הביטוח ההולנדית־ספרדית אקסים.

כיום מחזיקה אי.די.בי פתוח, שבבעלות אדוארדו אלשטיין, בכ־40% ממניות כלל ביטוח, ששוויין כ־1.26 מיליארד שקל. ההוראה על המכירה מגיעה בתום חודש שבו ירדה מניית החברה בכ־9%, והשלימה ירידה רבעונית של 17%. כלל ביטוח נסחרת כיום לפי שווי של כ־3.13 מיליארד שקל.

משה טרי , צילום: מיכאל קרמר משה טרי | צילום: מיכאל קרמר משה טרי , צילום: מיכאל קרמר

מניות השליטה בכלל ביטוח נמצאות בשנים האחרונות בידי נאמן עקב החלטה מאוגוסט 2013, של המפקח על הביטוח דאז פרופ' עודד שריג. לאחר מכן קבעה סלינגר מתווה, בהסכמת אי.די.בי, ובמסגרתו תמכור האחרונה את השליטה בכלל ביטוח בעצמה. לפי המתווה, אם לא תמכור את החברה בתקופה שנקבעה, יופעל מתווה למכירת המניות במנות של 5% מדי ארבעה חודשים, בניהול הנאמן.

בתום התקופה האמורה, ביקשה סלינגר בתחילת 2016 להתחיל ביישום המתווה, והורתה לנאמן למכור את המנה הראשונה במאי אשתקד. באי.די.בי איימו על טרי שיראו בו אחראי לנזקים שייגרמו לה כתוצאה מיישום המתווה - מה שהוביל אותו לפנות לבית המשפט. בסוף ההליך קבעה השופטת רות רונן, בתחילת אפריל 2017, כי עליו להוציא לפועל את מכירת המנה הראשונה בתוך 30 יום. עוד קבעה השופטת כי שיקול הדעת בעניין הוא של הממונה, וכי זו הפעילה שיקול סביר ומידתי. עם זאת, הדגישה השופטת, על סלינגר להפעיל מחדש את שיקול הדעת בכל פעם שהיא מורה לנאמן לבצע מכירה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות