אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוד זיסר: "אסור להתמנף יותר מדי - כולם יודעים מה יכול לקרות כשהריביות יעלו" צילום: ישראל הדרי

דוד זיסר: "אסור להתמנף יותר מדי - כולם יודעים מה יכול לקרות כשהריביות יעלו"

בנו של מוטי זיסר המנוח סיפר בכנס DLA PIPER על עסקי המלונאות שלו באירופה, באמצעות חברת Omnam: "נכנסנו לתחום הנדל"ן בהולנד ואנו עובדים היום גם באיטליה, צרפת ואנגליה"

02.05.2018, 11:46 | אורן פרוינד

"צריך להיזהר ואסור לנו להתמנף יותר מדי, גם כשהריביות נמוכות. כולם יודעים מה יכול לקרות כשהריביות יעלו". כך אמר היום (ד') דוד זיסר, בנו של מוטי זיסר המנוח - שמכיר מקרוב את לקחי העבר מהקריסה הכלכלית של אביו באמצעות חברת אלביט הדמיה. זיסר אמר את הדברים בכנס של פירמת עורכי הדין הגלובלית DLA PIPER בתל-אביב -  על רקע עסקיו באירופה באמצעות חברת Omnam המתמקדת בענף המלונאות.  

קראו עוד בכלכליסט

זיסר חשף טפח מפעילות הקבוצה שבראשה הוא עומד כאשר אמר כי "בשנים האחרונות נכנסנו לתחום הנדל"ן בהולנד ואנו עובדים היום גם באיטליה, צרפת ואנגליה. אלו גם השנים שבהן Airbnb נכנסו לשוק ומאז המלונות השתנו מאוד ואנחנו רואים גישות שונות לכל פרויקט. שוק המלונות היה המום כשהם נכנסו והתקשה להתמודד עם התחרות".

לאחר השלב הראשוני, מציין זיסר, החלו המלונות לשנות כיוון, באופן שחידש את התנופה בענף. "מאז 2012 אנו רואים שינוי. מלונות מתמקדים ביצירת חוויה והדגש עובר מהחדרים הפרטיים לשטחים המשותפים כמו הלובי, חדר האוכל וכדומה וזה קשור למה שקורה היום בתחום החדשנות. אנשים פחות מודאגים לגבי חדר ברמה גבוהה אלא יותר ממוקדים בחוויה המשותפת והחללים המשותפים של המלון תופסים נתח משמעותי יותר. אנחנו רואים יותר מותגים צצים עם מפעילי מלון. הם משנים את היחס בין Airbnb לבין מלונות. ביחס לרגולציה אנחנו רואים התנגדות והתעוררות", ציין זיסר.

דוד זיסר, צילום: ישראל הדרי דוד זיסר | צילום: ישראל הדרי דוד זיסר, צילום: ישראל הדרי

זיסר גם התייחס לרשת המלונות הצעירה 'מוקסי הוטלס', מותג ש-Marriott שותפה בו עם Omnam ושהושק ב-2015 במטרה להתחרות ב-Airbnb. "המקום אמנם קטן, אבל יש בו אלמנטים מיוחדים מאוד כדי שיהיו לך שם 'רגעי אינסטגרם'. מלונות מושכים אנשים סביב העולם כדי שתהיה לך חוויה מתועדת והם משקיעים המון בחללים המשותפים. אפשר לעשות הכל אונליין עם הטלפון, אתה לא חייב לדבר עם האנשים סביבך וגם אלה שאתה רואה הם לא הקונסיירז' הסטנדרטי, אלא תמיכה טכנית שדואגת שתהיה מחובר. מוקסי מייצר את הרווח הגדול ביותר למזון ומשקאות שזה מעניין כי הוא דווקא מלון בתקציב נמוך".

שרית פולבוי, מנהלת, מנהלת השקעות הנדל"ן בקרן הפנסיה הוותיקה עמיתים השתתפה אף היא במפגש ואמרה כי "הגורמים שאנו מסתכלים עליהם, כקרן פנסיה שאמורה להגן על כספי משקיעים, הם למעשה פקפוק בהנחות היסוד שחיינו לפיהן בעבר. כמו למשל, 'האם השקעה במגדלי משרדים בפריפריה תהיה רלבנטית בעוד 20 שנה'; 'האם השקעה במקבצי מגורים שמרוחקים מתחבורה ציבורית בפריפריה יחזיקו מעמד?'; האם הדייר המסחרי, שכרגע נראה לנו חזק מאוד בכלל יהיה קיים בעתיד?'; יש לקחת את כל הנחות היסוד הללו בספק. ובכל זאת, בשנת 2017 השקענו למעלה ממיליארד דולר בארצות הברית ואנו בהחלט מתכוונים להיכנס גם לאירופה בשנה הקרובה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות