אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בצל הניסיונות למכירה: גינדי השקעות משלמת את החוב ויוצאת מהבורסה צילום: טל שחר

בצל הניסיונות למכירה: גינדי השקעות משלמת את החוב ויוצאת מהבורסה

החברה הודיעה על פירעון מוקדם למחזיקי האג"ח שלה, בהיקף 61 מיליון שקל; האחים גינדי מנהלים מגעים למכירת חברת ההשקעות גינדי קפיטל - מכירה שתשאיר אותם רק עם האחזקה הפרטית במגדלי המגורים TLV שבתל אביב

03.05.2018, 15:16 | אורן פרוינד

בזמן שמנור גינדי, אורי לוי, אייל פרידמן וכפיר גינדי, שהם בניו וחתניו של משה גינדי, מנהלים מגעים למכירת חברת ההשקעות שלהם "גינדי קפיטל" תמורת עשרות מיליוני שקלים, החברה הבת "גינדי השקעות" לקראת מחיקה מהבורסה.

קראו עוד בכלכליסט

היום (ה') דיווחה גינדי השקעות על פירעון מוקדם למחזיקי אגרות החוב שלה, בהיקף של 61 מיליון שקל. המהלך יהפוך אותה לחברה פרטית שאינה מחויבת בדיווח. החברה הפקידה בפברואר האחרון בחשבון נאמנות 50 מיליון שקל שהוזרמו ממשפחת גינדי ונועדו לתשלום עבור המחזיקים. סכום זה מצטרף להזרמה נוספת שביצעו הבעלים בהיקף של 30 מיליון שקל באוגוסט - ספטמבר 2017.
מימין: כפיר גינדי, מנור גינדי ואורי לוי, צילום: טל שחר מימין: כפיר גינדי, מנור גינדי ואורי לוי | צילום: טל שחר מימין: כפיר גינדי, מנור גינדי ואורי לוי, צילום: טל שחר

בנוסף, בקופת החברה נותרו כ־20 מיליון שקל מכספי ההלוואה שנטלה לפני חודשיים מבית ההשקעות ילין לפידות. בילין לפידות הבינו את המצוקה של גינדי השקעות וניצלו זאת כדי להעניק לה הלוואת סטרס של 75 מיליון שקל בריבית שנתית גבוהה של 8.85% ועמלה חד פעמית נוספת של 4% מהיקף ההלוואה לחתמים ומתווכים שונים. באמצעות הלוואה זו פרעה גינדי השקעות 45 מיליון שקל למחזיקי האג"ח ונותרה עם קרן של 60 מיליון שקל.

מגעים למכירת החברה

בחודשים האחרונים מנהלים האחים גינדי מגעים למכירת חברת ההשקעות שלהם, גינדי קפיטל, תמורת עשרות מיליוני שקלים. לאחר המכירה הזו, יישארו האחים גינדי רק עם האחזקה הפרטית שלהם במגדלי המגורים TLV שבתל אביב.

גינדי קפיטל היא הבעלים (100%) של חברת גינדי השקעות הציבורית, שהנכס העיקרי שלה הוא קניון TLV הכושל בתל אביב ושלב א' של פרויקט המגורים הסמוך. חברה נוספת שבבעלות גינדי קפיטל היא "גינדי ייזום" הפרטית שבבעלותה פרויקטים של פינוי בינוי בגבעתיים, רמת השרון וחדרה. בנוסף לגינדי ייזום יש קרקעות ברומניה עליהם היא החלה כבר בהקמה של פרויקטים של מאות דירות למגורים שנועדו למכירה בשנתיים הקרובות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות