אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניסוי מוצלח לאייסקיור בטיפול החנקן הנוזלי בסרטן השד צילום: אייסקיור

ניסוי מוצלח לאייסקיור בטיפול החנקן הנוזלי בסרטן השד

הניסוי הקליני בהקפאת הגידולים במערכת של אייסקיור השיג יעילות של 99% בחיסול גידולי סרטן שד בשלב ראשוני - ב-145 מ-146 המשתתפות בניסוי לא זוהתה חזרה של המחלה

06.05.2018, 11:35 | דרור רייך

חברת אייסקיור מדיקל הישראלית מדווחת היום (א') על תוצאות מעודדות של ניסוי בטיפול בסרטן השד: הניסוי הקליני שנערך בהקפאת גידולים בשד בחנקן נוזלי (ללא ניתוח) באמצעות מערכת ה-IceSence3 של החברה השיג יעילות של 99% בחיסול גידולי סרטן שד בסיכון נמוך.  

קראו עוד בכלכליסט

הניסוי במערכת של אייסקיור נערך ב-18 בתי חולים ומרפאות מובילים בארה"ב. בניסוי נכללו 152 נשים מגיל 58 עד 94 עם בסרטן שד בסיכון נמוך, בשלב מוקדם, המתבטא בגידולים בקוטר של עד 1.5 ס"מ - סוג זה מהווה כ-60% ממקרי סרטן השד המאובחנים מידי שנה.

6 מטופלות נמצאו לא מתאימות לפרוטוקול הניסוי. ב-145 מתוך 146 מטופלות לא זוהתה חזרה של הסרטן. מתוך 145 המטופלות, 103 מטופלות נמצאות בתקופת מעקב של כמעט שנתיים כמו כן, לא נרשמו סיבוכים משמעותיים כתוצאה מהשימוש במכשיר או הפרוצדורה.

אייסקיור מדיקלעוסקת בפיתוח ושיווק מכשור רפואי לטיפול זעיר פולשני בגידולים ממאירים ושפירים באמצעות הקפאתם ללא צורך בניתוח. החברה חשפה אתמול לראשונה את נתוני הניסוי, במסגרת כנס ASBS לכירורגיית שד הנערך בארה"ב.

הפרוצדורה שפיתחה החברה ושנבדקה בניסוי היא כמובן נוחה מהותית מכל טיפול חלופי, ודאי שמניתוח. זמן הטיפול היה בין 20 ל-40 דקות, בהתאם למיקום וגודל הגידול, כלל המטופלות שוחררו לבתיהן כבר ביום ביצוע הפרוצדורה, 76% מתוכן חזרו לפעילות יומיומית מלאה לאחר 48 שעות. כמו כן, המטופלות והרופאים דיווחו על שביעות רצון מהתוצאות הקוסמטיות.

זהו הניסוי הקליני המבוקר והגדול ביותר שנערך עד כה בארה"ב בהקפאת גידולים ממאירים בשד ללא הוצאתם לאחר מכן. לאייסקיור יש אישורי FDA ו-CE לשיווק המכשיר בארה"ב ובאירופה להתוויות מגוונות.

תוצאות אלו מצטרפות לתוצאות ביניים דומות מניסוי המעקב הקליני העצמאי הנערך מאז 2014 על ידי ד"ר איסוקה פוקומה ביפן, וכולל כ-300 חולות בסרטן שד בשלב מוקדם. מתוצאות אלו עולה כי בלמעלה מ-150 חולות אשר עברו תקופת מעקב שבין 3-5 שנים, נצפה שיעור חזרה נמוך מ-1%.

פרוצדורת ההקפאה - בעת ביצוע, צילום: אייסקיור פרוצדורת ההקפאה - בעת ביצוע | צילום: אייסקיור פרוצדורת ההקפאה - בעת ביצוע, צילום: אייסקיור

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות