אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העלאת הדירוג תחסוך למצלאוי עלויות מימון צילום: עמית שעל

העלאת הדירוג תחסוך למצלאוי עלויות מימון

חברת הנדל"ן היזמית תוריד את מרווח הריבית שהיא משלמת למחזיקי האג"ח כתוצאה מהעלאת הדירוג של מידרוג

08.05.2018, 07:41 | רחלי בינדמן

העלאת הדירוג סידרה למצלאוי הוזלה של עלויות המימון לאג"ח שהנפיקה. חברת הדירוג מידרוג העלתה את דירוג סדרות האג"ח של חברת הנדל"ן, שבשליטת סמיר מצלאוי, מ־Ba1 ל־Baa2 עם אופק יציב. בתגובה הורידה מצלאוי את מרווח הריבית למחזיקי אג"ח ג' ב־0.5%, לאחר ששיעור המרווח השנתי ירד מ־5.3% ל־4.8%. המרווח לאג"ח ד' ירד ב־1%, מ־8.48% ל־7.48%. 

קראו עוד בכלכליסט

במידרוג נימקו את ההחלטה במהלכים שביצעה מצלאוי בחצי השנה האחרונה. החברה מכרה את מניות החברה־הבת אבן השוהם בעסקה שהושלמה בינואר האחרון. התזרים ממנה, 46.8 מיליון שקל, שימש לפירעון של אג"ח פרטיות שהנפיקה החברה ושל הלוואות מבנקים.

בפברואר הנפיקה מצלאוי סדרת אג"ח שאינה מדורגת ב־70 מיליון שקל. במרץ 2017 ביצעה הנפקה של אג"ח בהצעת רכש חליפין. הצלחת הגיוס, לפי מידרוג, תורמת לנזילות, להשטחת לוח הסילוקין ולהתאמתו למועדי קבלת התזרים עבור פרויקטי ייזום. במידרוג הביעו שביעות רצון מיחסי המינוף, שנעים סביב 60% חוב ל־CAP.

במידרוג ציינו כי יחסי האיתנות הפיננסית של מצלאוי נשחקו, אולם בשנתיים האחרונות חל שיפור מהותי לאור הזרמת הון ב־2016 ופירעון אג"ח והלוואות מבנקים. גם מימוש אבן השוהם כיווץ את החוב. במידרוג ציינו את מהלכי ההתייעלות שכיווצו בכשליש את הוצאות המטה ב־2017-2014.

מנגד, דירוג האג"ח הושפע לשלילה מפיזור פעילות נמוך. לחברה יש כיום שני פרויקטים בביצוע: מתחם עלית ברמת גן וכלנית בקריית אונו, שכוללים 291 יח"ד.

  

סמי מצלאוי , צילום: עמית שעל סמי מצלאוי | צילום: עמית שעל סמי מצלאוי , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות