אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזן סיימה את הרבעון הראשון עם עלייה של 62% ברווח צילום: אורן פרוינד

בזן סיימה את הרבעון הראשון עם עלייה של 62% ברווח

הרווח התזרימי של החברה הסתכם ב-120 מיליון דולר, זאת בהשאווה ל-74 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד; מרווח הזיקוק המנוטרל של בזן עמד ברבעון הראשון של השנה על כ-5.5 דולר לחבית, בהשוואה ל-4.6 דולר לחבית אשתקד

16.05.2018, 18:14 | אורן פרוינד

בתי הזיקוק בחיפהסיימו את הרבעון הראשון של 2018 עם עלייה של 62% ברווחיות, כך מדווחת היום (ד') החברה. ה-EBITDA המנוטרל של בזן ברבעון הראשון של שנת 2018 הסתכם בכ-120 מיליון דולר, בהשוואה לכ-74 מיליון דולר בתקופה המקבילה.

קראו עוד בכלכליסט

השיפור בתוצאות התפעוליות ברבעון הראשון של שנת 2018 לעומת התקופה המקבילה אשתקד הינו בעיקר על רקע הטיפול התקופתי שנערך במתקני החברה ברבעון הראשון של שנת 2017. הרווח הנקי ברבעון הראשון של שנת 2018 הסתכם בכ-74 מיליון דולר, בהשוואה לכ-19 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

ההכנסות ברבעון הראשון של שנת 2018 הסתכמו בכ-1.6 מיליארד דולר, בהשוואה לכ-1.2 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד. העלייה בהכנסות, לעומת התקופות המקבילות אשתקד, נבעה בעיקר מעליית רמת מחירי המוצרים הקשורים לרמת מחירי הנפט הגולמי

מרווח הזיקוק המנוטרל של בזן עמד ברבעון הראשון של השנה על כ-5.5 דולר לחבית, בהשוואה ל-4.6 דולר לחבית ברבעון המקביל שנה שעברה, רבעון שבו נערך טיפול תקופתי בחלק ממתקני ההמשך של הקבוצה.

"המספרים שהציגה בזן אכן היו בהתאם לצפי, למעט פרמיית בזן והכמויות המזוקקות", כותבת אלה פריד, אנליסטית בכירה בלאומי שוקי הון.

"החברה הראתה רבעון חיובי ותוצאות איתנות מאוד ביחס לתקופה. הרבעון השני - רבעון האביב, בהחלט נחשב עונתית לרבעון טוב באירופה והשיפוץ טרם החל, כך שגם בו צפויה להיות תוצאה טובה למדי, חרף החלשות מסוימת במרווחי הפולימרים", הוסיפה.

בתי זיקוק חיפה , צילום: אורן פרוינד בתי זיקוק חיפה | צילום: אורן פרוינד בתי זיקוק חיפה , צילום: אורן פרוינד

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות