אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת Genoox גייסה 6 מיליון דולר צילום: אופיר אייב

חברת Genoox גייסה 6 מיליון דולר

החברה מפעילה שירותי ניתוח DNA מתקדם, שמסייע לרופאים, קלינאים וחוקרים ליישם תוצאות ריצוף גנטי במגוון יישומים רפואיים. את סבב הגיוס הובילה קרן Triventures והשתתפו בו הקרנות אינימיטי וגלילות

17.05.2018, 13:32 | מאיר אורבך
חברת הסטארט-אפ הישראלית גנוקס (Genoox) גייסה 6 מיליון דולר. את הסבב הובילה קרן Triventures, בשיתוף הקרנות גלילות ו-Inimiti Capital. לגנוקס, שנוסדה על ידי אמיר טרבלסי ומשה איינהורן ב-2014, משרדים בישראל, פאלו אלטו וניו יורק.

קראו עוד בכלכליסט

גנוקס מתמחה בניתוח מידע גנומי המקל על רופאים, קלינאים וחוקרים ליישום תוצאות ריצוף קנטי במגוון יישומים רפואיים. ככל שגדל הביקוש לשירותי בדיקות גנטיות ישירות לצרכן, ניכרת עלייה בשוק הבדיקות העולמי, שמעצים ומאפשר לרופאים להשתמש בנתונים גנטיים לאבחון ומניעת מחלות. פיתוח והצגת טכנולוגיית ריצוף מהדור הבא (NGS) על ידי חברות כמו גנוקס, שמשתמשות באלגוריתמים של למידת מכונה כדי לנתח כמויות גדולות של נתונים גנטיים, מחוללים שינוי בשוק זה - ממתן פתרונות לבדיקות נקודתיות ועד לבדיקות רחבות שיכולות לכסות חלקים גדולים של הגנום.

רוצה ללמוד עוד על Genoox? סטארט אפ ניישן פיינדר מידע נרחב אודות החברה וחברות נוספות בתחום http://finder.startupnationcentral.org/company_page/genoox
אמיר טרבלסי, מנכ"ל החברה, צילום: אופיר אייב אמיר טרבלסי, מנכ"ל החברה | צילום: אופיר אייב אמיר טרבלסי, מנכ"ל החברה, צילום: אופיר אייב

בשנה האחרונה הגדילה גנוקס במהירות את בסיס הלקוחות שלה ויזמה שותפויות עם מרכזים רפואיים ומכוני מחקר, כולל המרכז לחקר הרפואה הגנטית במרכז הרפואי הלאומי לילדים ובאוניברסיטת מישיגן. באפריל פתחה גנוקס בשיתוף פעולה עם Bionano Genomics לטובת ייצור פלטפורמה משולבת, המשפרת את זיהויים של שינויים גורמי מחלות במבנה ה-DNA.

"כרופא, קבלת גישה לרפואה מותאמת אישית תשנה את האופן בו אנו מספקים טיפול, ותיתן לנו את היכולת לספק את הטיפול הנכון בזמן הנכון", אמר ד"ר פיטר פיצג'רלד, מייסד ומנהל-שותף של Triventures וחבר מועצת המנהלים של גנוקס, שניהל וייסד מספר חברות בתחום הבריאות בעמק הסיליקון ובישראל. "השקענו בגנוקס משום שזו חברה המונהגת על ידי צוות רב תחומי מעולה, שפיתח פלטפורמה יציבה הניתנת להרחבה, ייחודית ביכולות הניתוח הגנומי הרפואי המדויק שלה ובמתן המלצות טיפול. הפלטפורמה מפשטת ומייעלת את זיהוי השורשים הגנטיים למחלות ובעיות רפואיות, ואף זיהתה שינויים גנטיים חדשים שמאפשרים להורים להציל את חיי ילדיהם".

"אנו ממשיכים לצמוח בארה"ב ומתמודדים עם הביקוש הגובר ליישומי גנומיקה רפואית יעילים ופשוטים לשימוש", הוסיף טרבלסי, מנכ"ל גנוקס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות