אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן אליוט ליו"ר בזק: הקדם את התוכנית לרכישת מניות החברה צילום: עמית שעל

קרן אליוט ליו"ר בזק: הקדם את התוכנית לרכישת מניות החברה

במכתב ששלחה הקרן לשלמה רודב היא דורשת למנות מנכ"ל חדש ולשפר את הדיאלוג מול משרד התקשורת כך שהחברה תוכל לפתח אסטרטגיה חדשה שתמשיך להצמיח את החברה

17.05.2018, 13:47 | אביב גוטר

קרן אליוט שיגרה היום (ה') מכתב ליו"ר דירקטוריון בזק החדש שלמה רודב לפיו הם מבקשים לבצע פעולות ללא דיחוי לאור השיפור בממשל התאגידי, בדגש על ההחלטה לרענן את דירקטוריון החברה באסיפת בעלי המניות שהתקיימה בחודש שעבר.

קראו עוד בכלכליסט

"אנו מעריכים את השיחות שהתקיימו לאחרונה לגבי עתידה של בזק", נאמר במכתב. "בזק עברה שינויים משמעותיים בהרכב הדירקטוריון, ומספק בשבילך (רודב –א"ג) בסיס מנהיגות חדש שיוביל לערך של בעלי המניות. אנו כותבים היום כדי להציע את דעתנו על החשיבות של השינויים התאגידיים הללו ולהציע שהחברה תשקול לתמוך בערכו של בעלי המניות על ידי יישום תכנית לרכישת מניות (Buy-Back), מניות שניתן לרכוש מהשוק או, אם ניתן, מקבוצת יורוקום. על מנת לאפשר זאת, אנו מאמינים כי בזק תבקש מיד אישור לרכוש עד 10% ממניותיה, דבר שיאפשר לחברה לרכוש מניות במידת הצורך.

שלמה רודב, יו"ר בזק, צילום: אלדד רפאלי שלמה רודב, יו"ר בזק | צילום: אלדד רפאלי שלמה רודב, יו"ר בזק, צילום: אלדד רפאלי

"אנו ממשיכים להאמין כי ביסודו של דבר בזק בעמדה טובה ובעלת כושר עמידה, כאשר לאחר תקופה ממושכת של ניהול תקין וניהול - צוות מנהיגות חדש יכול לקדם שיפורים בביצועים ולבנות מחדש את שווי המניות. מניות בזק, לדעתנו, נסחרות כיום הרבה מתחת לערכן בממדים מרובים. לבזק יש את אחת התשואות הגבוהות ביותר של תזרים המזומנים החופשי (11%) של חברת הטלקום המכהנת באזור EMEA. תשואה זו מבוססת על רווחי ותזרימי המזומנים של 2018, שלדעתנו עשויים להיות נקודת שפל, המשקפת את יוזמת התמחור שנלקחה ב-yes מוקדם יותר השנה, אך אף אחד מהחיסכון הצפוי בעלויות לא השתלב בין yes ובזק בינלאומי. זה גם מזניח את פוטנציאל צמיחה ויעילות יוזמות כי ניתן לנקוט על ידי צוות חדש. המניות נסחרות היטב מתחת להערכות התזרים המהוונות של כל אנליסט בצד המכסה את המניות", כתבה הקרן לרודב.

קרן אליוט מדגישה כי מלבד המלצה לרכישת מניות החברה, ישנם עדיין תהליכים הנדרשים לביצוע לשיפור הממשל התאגידי בחברה. אליוט כותבת כי יש למנות מנכ"ל חדש ולשפר את הדיאלוג מול משרד התקשורת כך שהחברה תוכל לפתח אסטרטגיה חדשה שתמשיך להצמיח את החברה. כמו כן מציינים באליוט כי יש צורך לשפר את מערכת היחסים בין בעלי המניות.

בזק בתגובה: "בזק מעריכה כל דעה של בעלי מניותיה ולומדת את הצעות אליוט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות