אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אלי גרונר, הודיע על סיום תפקידו צילום: לע"מ

מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אלי גרונר, הודיע על סיום תפקידו

גרונר מונה לפני שלוש שנים; מטעם המשרד נמסר כי "גרונר יסיים את תפקידו בתום מושב הקיץ של הכנסת. ראש הממשלה הודה לו על שירותו וביקש ממנו להשלים את רפורמת רישוי העסקים במהלך המושב הנוכחי"

28.05.2018, 22:03 | אדריאן פילוט

לאחר שלוש שנים בתפקיד: מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אלי גרונר, הודיע לראש הממשלה בנימין נתניהו על כוונתו לסיים את תפקידו, כך נמסר הערב (ב'). 

קראו עוד בכלכליסט

עוד נמסר מטעם משרד ראש הממשלה כי "גרונר יסיים את תפקידו בתום מושב הקיץ של הכנסת. ראש הממשלה הודה לאלי גרונר על שירותו וביקש ממנו להשלים את רפורמת רישוי העסקים במהלך המושב הנוכחי".

עזיבתו של גרונר אינה מפתיעה שכן מזה שנה לפחות עולות שמועות על אפשרות זו. גרונר היה מהגורמים המקורבים לראש הממשלה שדחפו אותו בתחילה לוותר על הרפורמה בחברת החשמל ולא לוותר על ההליך שהחל מול בג''ץ בנושא האיסור על ועדי עובדים לנקוט בצעדים ארגוניים בתגובה לרפורמה מבנית. אלא שלפי שעה, נתניהו ויתר על ההליך בבג''ץ -  תנאי הכרחי מבחינתו של יו''ר ההסתדרות אבי ניסנקורן - והעדיף לקדם את הרפורמה שצוברת מדי יום ביקורת חריפה.

אלי גרונר, צילום: אוראל כהן אלי גרונר | צילום: אוראל כהן אלי גרונר, צילום: אוראל כהן

לפני שהחל את תפקידו במאי 2015, שימש גרונר כציר הכלכלי של ישראל בוושינגטון, וכן בתפקידים בכירים במגזר העסקי, ביניהם בחברות מקינזי ותנובה.

בהודעה מטעם משרד ראש הממשלה נמסר כי "במסגרת תפקידו, גרונר הוביל את עבודת המטה והמדיניות האסטרטגית המתבצעת במשרד ראש הממשלה במכלול הנושאים הכלכליים, החברתיים והאזרחיים, מטעמו של ראש הממשלה. הוא ביצע זאת תוך עבודה מול כלל משרדי הממשלה, הרשות המחוקקת, רשויות מקומיות, וגורמי המפתח במשק. בין הרפורמות שהוביל גרונר נמנות הורדת עודף הרגולציה ויוקר המחיה, אישור מתווה הגז, הרפורמה ברישוי עסקים, גיבוש ואישור התכניות הלאומיות לבריאות דיגיטלית ותחבורה חכמה, הקמת מערך הסייבר, רפורמה מקיפה באכיפת חוקי התכנון והבנייה וחקיקת חוק הנומרטור. כמו כן, גרונר הוביל הטמעה של שיטות ניהול מתקדמות במגזר הציבורי ובראשן דיווח לציבור על ביצוע של החלטות ממשלה ותכניות עבודה ופתיחת מאגרי המידע הממשלתיים בפני הציבור".

במרכז: בנימין נתניהו ואלי גרונר, צילום: לע"מ במרכז: בנימין נתניהו ואלי גרונר | צילום: לע"מ במרכז: בנימין נתניהו ואלי גרונר, צילום: לע"מ

נתניהו מסר כי "אני מודה לגרונר על עבודתו המסורה בקידום נושאים בעלי חשיבות גדולה בתחומי הכלכלה והחברה. הפעולות שהוביל מטעמי, כגון הורדת עודף הרגולציה, חוק הנומרטור וגיבוש מתווה הגז ישפיעו על הציבור ועל הכלכלה הישראלית עוד שנים רבות".

גרונר עצמו מסר כי "אני מודה לראש הממשלה על ההזדמנות שנתן לי להוביל מהלכים משמעותיים עבור הכלכלה והחברה בישראל. השלמת הרפורמה ברישוי עסקים היא נקודה טבעית ונכונה עבורי למסור את המושכות לבא אחרי. חכמינו אמרו 'לא עליך המלאכה לגמור' ואני מאחל לראש הממשלה ולבא אחרי הרבה הצלחה".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
עוד עכבר נוטש את הספינה
קברניט כבר מזמן אין בלשכת ראש הממשלה, רק עדת עכברים שהולכת אחרי החלילן לקראת אובדנה. רק שלא תסחוף אחריה את השפויים המעטים בארץ המיוסרת והאהובה שלנו. גרונר - עוד אחד שיצא מבית היוצר האהוב על הביבי - יהודי אמריקאי, שמעולם לא קלט את ההוויה הישראלית ולא הבין אותה, חי בבועה של בייסבול ופוטבול, חובש כיפה ומשתמש באנגלית הרבה יותר ממה שמתבקש. מזכיר את ארי הרו? רון דרמר? ג׳ורדנה? סטיבן שנעייר? שלדון אדלסון? ישנם עוד רבים, ולא טובים ברשימה.
ביביהו וצרה  |  31.05.18
3.
ביבי מושחת ולא קביל בתור רה״ם זה לא מצחיק מה נהיה
זה ברור לכל מי שהיה מודע לרצח רבין שהנבלה ביבי נבחר להרוס את מדינת ישראל שיטתית מבפנים והוא עושה זאת בהצלחה ובשלט רחוק של המשטר העולמי - דורדרנו לשפל אחר שפל של גזענות, בידוד בינ״ל ויוהרה פאשיסטית שאין בינה לבין האמונה הרוחנית של היהדות אפס מאופס
סוכן סי אי אי שתול ומנוול  |  29.05.18
לכל התגובות