אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש הסיר את העיקול על קופיקס - לאחר שהפקידה ערבות בנקאית צילום: אוראל כהן

ביהמ"ש הסיר את העיקול על קופיקס - לאחר שהפקידה ערבות בנקאית

קופיקס דיווחה לבורסה כי אתמול החליט בית המשפט המחוזי להיעתר לבקשתה להמיר את העיקולים בערבות בנקאית של 1.7 מיליון שקל. אתמול הורחב הצו גם ל-4 זכיינים של הרשת

31.05.2018, 17:15 | אורנה יפת

בית המשפט החליט להסיר את העיקול שהוטל על חברת קופיקס, וזאת בתמורה לערבות בנקאית שהפקידה החברה בגובה העיקול – 1.7 מיליון שקל.

קופיקס דיווחה לבורסה כי אתמול (ד') החליט בית המשפט המחוזי להיעתר לבקשה שהוגשה על ידי החברות הבנות - סופר קופיקס ואורבן קופיקס, להמיר את העיקולים שהוטלו בתיק, בערבות בנקאית צמודה למדד. "הערבות הופקדה היום, ה-31.5.2018, ולפיכך העיקולים יוסרו בהתאם להחלטת ביהמ"ש", נמסר מהחברה.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול הורחב צו העיקול הזמני שניתן נגד אורבן קופיקס וסופר קופיקס, והטיל אותו גם על 4 זכיינים של הרשת. צו עיקול ניתן בעקבות בקשת חברת אימפופיקס בבעלות דקל בן לולו, שהגישה נגד קופיקס תביעה בגובה 21 מיליון שקל. הרחבת הצו ניתנה לאחר שהתברר כי חמשת הגופים אותם קבע בית המשפט כמקורות עיקול, בהם רמי לוי שיווק השקמה שרכש 20% ממניות קופיקס, בנק הפועלים, בנק מזרחי טפחות, קבוצת ישראכרט וחברת ויזה, הודיעו כי לא ניתן לקזז מהן את כספי העיקול, שכן מדובר בכספים של קופיקס שמוחזקים בידי אותם חמש גופים בתמורה לחובות של קופיקס, או קיזוזים.

סניף של קופיקס, צילום: ישראל מלובני סניף של קופיקס | צילום: ישראל מלובני סניף של קופיקס, צילום: ישראל מלובני

מחברת אימפופיקס נמסר: "בית המשפט חזר על הצעתו הראשונה מ-4.4.18, לפיה חברת קופיקס תמיר את העיקול בסך 1.7 מיליון שקל על ידי הפקדת ערבות בנקאית אוטונומית, דבר שהיה מטיב עמנו וחוסך זמן יקר בלנסות ולהשים את היד על כספי העיקול. חברת קופיקס התחמקה מאז ועד היום מלשאת באחריות ולגרום לכך שצו העיקול יכובד, זאת ככל הנראה לאור מצוקה כלכלית כבדה. מכל מקום, הערבות הבנקאית מותירה על כנה את העיקרון שקבע בית המשפט המחוזי בהחלטתו מ-15 במאי 2018, לפיו קיים סיכון לא מבוטל כי ביום פקודה לא תוכל קופיקס לפרוע את התחייבותה".

מקופיקס נמסר: "קופיקס מברכת על העובדה שביהמ"ש החזיר את התביעה לפרופורציות האמיתיות שלה ובמקום 21 מיליון שקל שנתבעו אישר להסיר את העיקולים תמורת הפקדת ערבות בנקאית בסך 1.7 מיליון שקל בלבד. לקופיקס גרופ יכולת פיננסית איתנה המאפשרת לה לפרוע סכום כזה או אף גדול יותר באם תידרש לכך. צריך לזכור כי מדובר בהליך מקדמי בלבד ולאחר שמיעת ההוכחות יתברר שגם אותן טענות בגין 1.7 מיליון שקל הם לא כלום".

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
אופנה מוזילים-מוזילים, קפה במכשיר אוטומטי עולה 5 ש"ח, בית קפה זה אירוח.
כנ"ל גבינת עמק באריזות אוטומטיות בחנות שירות עצמי עולה 15 ש"ח לחפיסה 200 גרם , 75 ש"ח לק"ג...אותה גבינה במעדניה של אותה חנות, עובדת פורסת ושוקלת ואורזת - 40 ש"ח לק"ג. אבל מוזילים-מוזילים היציגו גבינה מגרמניה ,רק במעדניה, ב-35 ש"ח לק"ג, כולל סיבסוד ממלשת גרמניה לחקלאים. בנוסף כוסות נייר למשקאות חמים מפרישות חומר מסרטן. כמו גם שקיות פופקורן למיקרוגל... רופא מאושר על ידי מישרד יעץ ברדיו ליפתוח את השקית למיקרוגל ולשים לבכלי מיטבח רגיל... ולא יעץ ליקנות גריעיני תירס במישקל...ובכלל אובססיה למיסעדות ולמזון מוכן וגידול ילדים בקומונה תחת זר וזקנים מתפקדים בקומונה...
אף אחד  |  01.06.18