אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוטיוב בכבודה ובעצמה מצנזרת ומגבילה סרטוני גייז וטרנס

יוטיוב בכבודה ובעצמה מצנזרת ומגבילה סרטוני גייז וטרנס

יוצרים להט"בים מתלוננים על כך שהחברה הטילה על התכנים שלהם מגבלות צפייה והכנסות - ואף מציגה לצד הסרטונים פרסומות של גורמים אנטי-להט"ביים, באופן שמרמז על כלי אוטומטי. יוטיוב: לפעמים המערכות שלנו טועות

05.06.2018, 13:19 | יואב סטולר

הנהלת יוטיוב מצנזרת ומגבילה צפייה בסרטונים שקשורים לקהילה הגאה - בדגש על תכני גייז וטרנסג'נדר; כך טוענים כמה מפעילי ערוצים פופולריים, שמתקשים להבין מדוע היא עושה זאת.

קראו עוד בכלכליסט

היוצרים סיפרו לאתר The Verge שיוטיוב הטילה מגבלות גיל על צפייה בסרטונים שהם מעלים, בדגש על כאלה שעוסקים בזוגיות גאה. בנוסף, לסרטונים שכותרתם מתייחסת לטרנסקסואליות הוצמדו פרסומות של גופים המתנגדים לזכויות גאים.

סרטוני גאים? לא ביוטיוב סרטוני גאים? לא ביוטיוב סרטוני גאים? לא ביוטיוב

טענות נגד יוטיוב בדבר אפליית הקהילה הגאה הופיעו עוד בשנה שעברה, כשסיפרו מפעילי ערוצים שהחברה מצנזרת את התוכן שלהם בעזרת מנגנון שנועד ליצור חוויית צפייה בטוחה לילדים. עתה נראה שהמדיניות הורחבה: היוצר צ'ייס רוס פרסם סדרת סרטונים בה הסביר שבשלושת השבועות האחרונים הוטלו מגבלות צפייה על הסרטונים שלו מדי יום, ושסרטונים קודמים שפרסם הופשטו מהמודעות שהוצמדו להן - מה שפוגע ביכולתו להכניס כסף. רוס, יוצר שפעיל באתר מזה 12 שנה, הגדיר זאת כדמוניזציה שמבצעת יוטיוב לקהילה הגאה.

     

"ביצעתי בדיקות רבות, 'טרנס' זו מילת הטריגר", אמר. "זה מעורר את האלגוריתם. לעיתים אף העלאתי את אותו הסרטון פעמיים כדי לבדוק את ההשפעה של איזכור המילה וזה קרה. כל פעם שהשתמשתי במילה 'טרנס' הופיעו לצד הסרטון סרטוני שנאה והתנגדות".

יוטיוב הכחישה את הדברים בתגובה לפרסום באתר The Verge, וטענה כי המילים "טרנס" או "טרנסג'נדר" לא מובילות אוטומטית להטלת מגבלות. "אין לנו רשימה של מילים הקשורות ללהט"ב שמפעילות כלי דמוניזציה, ואנחנו בודקים כל העת את המערכות שלנו כדי לוודא שהן אוכפות את המדיניות שלנו ללא כל הטיה. אנו משתמשים בלמידת מכונה כדי להעריך תוכן. לפעמים המערכות שלנו טועות, ולכן עודדנו ואנו מעודדים את היוצרים לערער. ערעורים מוצלחים מבטיחים שהמערכות שלנו ישתפרו ויעלו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות