אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבנקים ימנו 5 דירקטורים באינטרנט זהב, בהם יובל ברונשטיין וגלעד שר צילום: עמית שעל

הבנקים ימנו 5 דירקטורים באינטרנט זהב, בהם יובל ברונשטיין וגלעד שר

הבנקים הנושים של יורוקום יבקשו מבית המשפט למנות את הדירקטורים, במהלך שיעביר את השליטה האפקטיבית באינטרנט זהב לידי הבנקים במקום לדירקטוריון שמורכב מנציגים של משפחת אלוביץ'

12.06.2018, 13:48 | גולן חזני
הבנקים הנושים של יורוקום יבקשו מבית המשפט למנות חמישה דירקטורים לדירקטוריון אינטרנט זהב. הבנקים יגישו את הבקשה לבית המשפט בדקות הקרובות (ג'). מדובר במהפך של ממש בחברה, שיעביר את השליטה האפקטיבית לידי הבנקים במקום לדירקטוריון שהיה מורכב עד היום מנציגים של בעלי השליטה הקודמים, משפחת אלוביץ'.

קראו עוד בכלכליסט

הבנקים יבקשו למנות את יובל ברונשטיין, שהיה עד לאחרונה מנכ"ל קבוצת עזריאלי; אילן כהן, מבעלי הדקה ה-90 ויו"ר החברה ששימש דירקטור באלון ארה"ב ובנק דיסקונט; עו"ד גלעד שר המתמחה במשפט מסחרי; עו"ד משה לוסקי שעמד בראש משרד דנקנר לוסקי והיה שותפו של נוחי דנקנר בעבר ואת יהל שחר שהיה מנכ"ל סאני אלקטרוניקה, יבואנית סמסונג, בתקופת השליטה של אילן בן-דב.

עו"ד גלעד שר, צילום: אביגיל עוזי עו"ד גלעד שר | צילום: אביגיל עוזי עו"ד גלעד שר, צילום: אביגיל עוזי

כיום מכהנים בדירקטוריון היו"ר עמי בר לב שהיה היועץ המשפטי של יורוקום תחת אלוביץ', פליקס כהן, סמנכ"ל הכספים של יורוקום, יוסף אלוביץ', אחיו של שאול ומבעלי השליטה ולשעבר, ושלושה דח"צים - דודי עזרא, ענת וינר ושושנה שידלו. אלוביץ' וכהן מסיימים את תפקידם כך שהדירקטוריון ימנה עשרה חברים.

למעשה דירקטוריון אינטרנט זהב ימנה מעתה תשעה דירקטורים ולבנקים יהיה רוב בדירקטוריון כך שהם יוכלו לממש את הרוב שלהם בין בעלי המניות, ולקבל את ההחלטות המהותיות, כמו מתי למכור את מניות ביקום, שמחזיקה ב-26% ומהמניות ובשליטה בבזק.

נושא זה היה עד היום בידיו של מנכ"ל אינטרנטו זהב דורון תורג'מן שהחולשה של הדירקטוריון הפכה אותו לדומיננטי בחברה. עם מינויים של הדירקטורים החדשים, בעיקר ברונשטיין ואילן כהן, צפוי הדירקטוריון להוביל את ההחלטות. המינוי מגיע יממה אחרי שהבנקים הזרימו 54 מיליון שקל לחברה בהנפקת המניות שלה.

הבקשה לבית המשפט הוגשה באמצעות המנהלים המיוחדים של יורוקום, עו"ד פיני רובין, אמנון לורך ואורי גאון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות