אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התעשייה האווירית הכריעה: המנכ"ל הבא הוא נמרוד שפר צילום: יח"צ

התעשייה האווירית הכריעה: המנכ"ל הבא הוא נמרוד שפר

דירקטוריון התעשייה האווירית אישר בשעה האחרונה את מינויו של שפר במקום יוסי וייס שפורש מהחברה לאחר 20 שנים. שפר הוא המנכ"ל הראשון בחברה שלא צמח בה

21.06.2018, 21:03 | אמיתי גזית

 דירקטוריון התעשייה האווירית אישר בשעה האחרונה את מינויו של נמרוד שפר למנכ"ל התעשייה האווירית, במקום יוסי וייס שפורש לאחר 6 שנים כמנכ"ל וכ-20 שנה בחברה.

קראו עוד בכלכליסט

שפר נבחר לתפקיד לאחר יום ארוך במהלכו ועדת איתור בראשות היו"ר הראל לוקר בחרה בו ומיד הציגה לדירקטוריון את החלטתה המנומקת. הוא הגיע לקו הסיום עם שני מועמדים נוספים בועז לוי ואייל יוניאן - והוא למעשה היחיד בין המועמדים שלא צמח בתעשייה האווירית.

אלוף (מיל אלוף (מיל') שפר בימיו בחיל האוויר | צילום: אתר חיל האוויר אלוף (מיל

יצוין, כי על מנת שהמינוי יושלם יש לקבל את אישורו של שר הביטחון. במהלך היום נדחתה בקשה לצו מניעה ארעי לדחיית הליך המינוי, שהגישו 2 דירקטורים נציגי העובדים, משום שינקי קוינט מנהל רשות החברות הממשלתיות מנע מהם להשתתף בדיון.

אלוף (מיל.) שפר (57) משמש מינואר השנה סמנכ"ל אסטרטגיה ומו"פ בחברה, והוא מוביל תהליך לעדכון האסטרטגיה העסקית והטכנולוגית שלה והתאמתה לתחרות הגלובלית. לפני כן שימש כראש אגף התכנון במטה הכללי.

במסגרת התפקיד הוא ניהל את תקציב הביטחון מול הממשלה, את תהליכי ההתייעלות של צה"ל, את פרויקט ההתחדשות והפיתוח הטכנולוגי ואת מערך קשרי החוץ של הצבא. לפני כן היה סגן מפקד חיל האוויר, וראש להק אוויר. הוא טייס קרב בהכשרתו, בעל תואר ראשון בגיאופיזיקה מאוניברסיטת תל אביב, ותואר שני במנהל ומדיניות ציבורית מאוניברסיטת הרווארד.

יו"ר התעשייה האווירית הראל לוקר בירך את שפר על המינוי ואמר כי הוא האיש הנכון לאתגרים שמצפים לתעשייה האווירית בשנים הקרובות: "שפר צמח בארגון איכותי מאין כמותו, עם נורמות ניהול ומנהיגות מצוינות לארגונים מורכבים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות