אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כך הפכה קסטרו מחברה משפחתית לענקית אופנה שמכופפת את הקניונים צילום: אביב חופי

פרשנות

כך הפכה קסטרו מחברה משפחתית לענקית אופנה שמכופפת את הקניונים

השלמת הבעלות על מותגי הודיס תהפוך את הקבוצה המאוחדת לאחת מקבוצות האופנה החזקות בישראל ותעצים עוד יותר את כוחה אל מול הספקים ובעלי הקניונים. מי אחראי לשינוי הבולט שחל באסטרטגיה של קסטרו?

25.06.2018, 13:54 | אורנה יפת

השלמת הרכישה של קסטרו את הבעלות על מותגי קבוצת הודיס, תהפוך את הקבוצה המאוחדת לאחת מקבוצות האופנה החזקות בישראל ותעצים עוד יותר את כוחה אל מול הספקים ובעלי הקניונים. וניתן לראות את הכח של הקבוצה המאוחדת כבר כיום. מאז רכשה קסטרו, לפני שנתיים, 26.4% מהודיס, קרולינה למקה, טופ טן ואקססורייז ו-50% מחברת האופנה אורבניקה, היא הפכה מחברה שקטה וסולידית לחברה לוחמנית שמכופפת את הקניונים שיורידו לה שכר דירה.

קראו עוד בכלכליסט

התהליך הזה הוא תהליך הדרגתי, שמעיד על השינוי שעוברת החברה בשנים האחרונות. קסטרו החלה כעסק משפחתי שהקים אהרון קסטרו, לאחר מכן עברה לניהול של חתנו גבי רוטר ואשתו אתי, ובשנים האחרונות נכנס לחברה הדור השני שהבולט בהם הוא רון רוטר, שמונה לסמנכ"ל הכספים של קסטרו ובחודשים האחרונים מעורב גם בפיתוח של מותגי החברה.

רון רוטר , צילום אביב חופי רון רוטר | צילום אביב חופי רון רוטר , צילום אביב חופי

רון רוטר היה זה שהוביל עבור החברה את המיזוג עם קבוצת הודיס, ובינו לבין יוסי גביזון, שמוביל את קבוצת הודיס, נוצר חיבור אישי שהלך והתרחב גם ליתר בני המשפחה. רוטר הבן, יחד עם גביזון, מובילים דרך מיליטנטית לפיה איפה שהקבוצה לא מרוויחה, היא סוגרת חנויות. כעת, הגדלת האחזקות בהודיס תתמוך במהלכי ההתייעלות של שתי החברות אך הבעלות המשותפת גם תחייב הבנות הרבה יותר עמוקות בין הצדדים.

"אנחנו סוגרים חנויות כי כל החברות בשוק מתאימות את הפריסה שלהן", אמר היום רון רוטר במסיבת העיתונאים. "השוק משתנה ואנחנו איתו. גם הודיס וגם קסטרו מתאימות פריסה כך שחנויות במרכזים חלשים נסגרות, אבל מאידך השקנו קונספט עם חנויות גדולות שייפתחו במרכזי הקניות החזקים, וזאת לצד השקעה מאד משמעותית באינטרנט".

שנת 2017 היתה שנה מאתגרת עבור קסטרו שסבלה מסטגנציה במכירות. אבל עבור חברה שרק בשנת 2016 הצליחה לראשונה "לגעת" במחזור מכירות של מיליארד שקל, העסקה הנוכחית שהופכת אותה לחברה ממוזגת עם מחזור של כ-1.8 מיליארד שקל, מצביעה על צמיחה משמעותית בתוך פרק זמן קצר יחסית, שמקרבת את קסטרו להיות חברה עוצמתית כמו פוקס.

תגיות