אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סטרוברי רוצה להנפיק אג"ח כדי לרכוש נכסים מחברה במשבר

סטרוברי רוצה להנפיק אג"ח כדי לרכוש נכסים מחברה במשבר

קרן הריט האמריקאית מעוניינת ב־22 מוסדות רפואיים של סקייליין, שבמצוקה תזרימית. האמצעי: גיוס אג"ח חדשה בת"א, המגובה בבטוחות

12.07.2018, 07:46 | חזי שטרנליכט
לחצו כאן לעמוד הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

שוק ההנפקות והגיוסים המתקרר לא מרתיע את סטרוברי פילדס. קרן הריט האמריקאית, שגייסה סדרת אג"ח חדשה בתל אביב רק באפריל האחרון, הודיעה אתמול כי היא בוחנת גיוס של אג"ח חדשה המגובה בבטוחות. המהלך נועד לאפשר לסטרוברי לרכוש 22 נכסים מחברת הנדל"ן האמריקאית סקייליין, שנקלעה למצוקה תזרימית.

קראו עוד בכלכליסט

סטרוברי שינתה את האופן שבו תכננה לגייס כספים למימון העסקה. בתחילה תכננה להרחיב את אחת משתי סדרות האג"ח שלה, הנסחרות בתל אביב. אולם, ככל הנראה החברה קיבלה בימים האחרונים איתותים שליליים מהמשקיעים הישראלים. אלה העלו את רף הדרישות שלהם וכיום מוכנים לבחון הנפקות של חברות אג"ח אמריקאיות ובלבד שילוו בבטוחות או בשעבודים משמעותיים. לפיכך, סטרוברי שינתה את המתווה, וכעת בכוונתה להנפיק סדרת אג"ח המגובה בבטוחות. גם סדרה ב' הקיימת שלה יש בטוחות.

בסטרוברי לא נרתעים מהחולשה שניכרה בבורסה בשבוע שעבר, שבו בוטלו לא פחות משלוש הנפקות שונות. בתחילת השבוע החלו חתמים לדבר על התאוששות בשוק ההנפקות ביום שני השלימה נאוויטס פטרוליום הנפקת מניות קטנה, שעליה הודיעה במפתיע באותו הבוקר.

בית אבות סיעודי של סטרוברי פילדס טקסס בית אבות סיעודי של סטרוברי פילדס טקסס בית אבות סיעודי של סטרוברי פילדס טקסס

לפי סטרוברי, הנכסים שהיא מבקשת לרכוש מסקייליין הם מוסדות רפואיים: 14 נכסים בארקנסו, שלושה נכסים בקנטאקי וחמישה במסצ'וסטס.

השווי המוערך של הנכסים נאמד ב־146 מיליון דולר, ודמי השכירות השנתיים מהם צפויים להניב 13.9 מיליון דולר בשנה. לסקייליין יש חוב של 114 מיליון דולר על הנכסים הללו.

הגיוס החדש לא יבוצע לפני ט' באב, משום שלפי פעילים בשוק, משקיעים רבים מעדיפים שלא לבצע עסקאות בימי בין המצרים.

לסטרוברי, שבבעלות מייקל בליסקו ויו"ר החברה משה גובין, 59 בתי אבות ו־4 בתי אבות במודל סיעודי בבעלותה. שתי סדרות האג"ח שלה הגיבו אתמול בעליות: סדרה א' זינקה ביותר מ־1.5%, והתשואה עליה ירדה ל־6.24%, בפער של 5.6% ביחס לאג"ח ממשלתיות במח"מ דומה. סדרה ב' עלתה ב־0.7% והתשואה הגיע ל־4.88%, במרווח של 4.1% מהממשלתית המקבילה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות