אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עליבאבא וטנסנט במו"מ לשותפות עם קבוצת הפרסום הגדולה בעולם

עליבאבא וטנסנט במו"מ לשותפות עם קבוצת הפרסום הגדולה בעולם

לפי דיווח בסקיי ניוז, הענקיות הסיניות מנהלות בחודשים האחרונים מגעים לרכישת 20% מהחטיבה הסינית של קבוצת WPP מבריטניה, לפי שווי של 2.5-2 מיליארד דולר. השלמת העסקה צפויה להפוך את החטיבה הסינית לחברת החזקות עצמאית בשליטת WPP

22.07.2018, 09:20 | שירות כלכליסט

הענקיות הסיניות בוחנות חבירה לקבוצת הפרסום הגדולה ביותר בעולם: החברות עליבאבא וטנסנט (Tencent Holdings, Alibaba) מנהלות בחודשים האחרונים מגעים לרכישת אחזקת מיעוט בחטיבה הסינית של WPP הבריטית. כך דיווחה אתמול רשת סקיי, בהתבסס על מידע ממקורות מעורבים שלא זכה לאישור רשמי של הצדדים.  

קראו עוד בכלכליסט

המו"מ בין הצדדים הוא בשלב ראשוני, כאשר קבוצה סינית נוספת שבתמונה היא צ'יינה מדיה (China Media Capital Holdings). העסקה שעל הפרק היא רכישה של כ-20% מהחטיבה הסינית, WPP China, לפי שווי של בין 2 ל-2.5 מיליארד דולר לחטיבה.

קבוצת WPP נמצאת בשלב רגיש של איתור מנכ"ל, לאחר שבחודש אפריל הודיע המנכ"ל והמייסד מרטין סורל (Martin Sorrell) על התפטרותו, לאחר 30 שנה בתפקיד, בעקבות חקירה שנפתחה בחברה אודות מה שהוגדר כ"התנהגות בלתי הולמת". סורל, אחד מאנשי העסקים המפורסמים בבריטניה, הודיע על ההתפטרות לאחר שהופעל עליו לחץ גובר מאז שפורסמו החשדות נגדו, בתחילת אפריל. בחודש שעבר אמר יו"ר WPP רוברטו קווארטה (Roberto Quarta) שתהליך איתור המנכ"ל הבא נמצא בשלב מתקדם.

לפי הדיווח בסקיי, המגעים על העסקה האפשרית בסין החלו לפני פרישתו של סורל ובהמשך הובילו אותם היו"ר קווארטה לצד מנהל התפעול הראשי אנדרו סקוט (Andrew Scott) – השניים טסו החודש לסין על מנת לקדם את המו"מ. העסקה שככל הנראה תצא לפועל רק בעוד כמה חודשים, צפויה לגרור שינוי כולל במבנה החטיבה, בכלל זה אפשרות להפיכתה לחברת החזקות עצמאית שבשליטת WPP.

ענקית הפרסום הבריטית מעסיקה כ-200 אלף עובדים ברחבי העולם, ביותר מ-400 עסקי פרסום נפרדים ובמעל 3,000 משרדים ברחבי העולם. WPP נסחרת בבורסה הראשית של לונדון לפי שווי של 14.57 מיליארד ליש"ט (כ-19.2 מיליארד דולר), לאחר ירידה של 14% מתחילת השנה ושל 28% ב-12 החודשים האחרונים.

מטה טנסנט, צילום: The Business Times מטה טנסנט | צילום: The Business Times מטה טנסנט, צילום: The Business Times

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות