אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האקרים ניסו לסחוט ישראלים שביקרו באתרי פורנו

האקרים ניסו לסחוט ישראלים שביקרו באתרי פורנו

משטרת ישראל מזהירה את הציבור מפני גל ניסיונות סחיטה שזיהתה; פושעי הסייבר שלחו לגולשים הודעות בהן סיפרו שהשתמשו במצלמת המחשב כדי לתעד שימוש באתרי הפורנו. ההאקרים איימו שיפיצו את הסרטונים לרשימת אנשי הקשר של הגולש, אם לא ישלם להם כופר בביטקוין

23.07.2018, 08:52 | שירות כלכליסט

יחידת הסייבר של משטרת ישראל זיהתה בימים האחרונים ניסיונות לסחיטת גולשים שביקרו באתרי פורנו שונים; לאחר שנכנס הגולש לאתר, קיבל הודעת מייל לפיה הותקנה במחשבו נוזקה שצילמה אותו צופה בתוכן המיני - והחומר יישלח לכל אנשי הקשר שלו אם לא ישולם כופר בביטקוין לפושעי הסייבר.

קראו עוד בכלכליסט

בדיקת המשטרה גילתה שמדובר בניסיון סחיטה שלא כלל התקנת נוזקה שמסוגלת להקליט את המשתמש דרך מצלמת הרשת במחשב. דרישות הכופר לוו בפרטי מייל של הגולש, כדי לשוות להן מראה אותנטי. בפועל, השתמשו פושעי הסייבר ברשימות מייל ישנות שדלפו לרשת האפלה. היה זה ניסיון הונאה ללא שימוש בנוזקה מתקדמת אמיתית.

אילוסטרציה, צילום: shutterstock אילוסטרציה | צילום: shutterstock אילוסטרציה, צילום: shutterstock

יחידת הסייבר של להב 433 מבקשת מהציבור לדווח על כל מקרה שכזה, ולמהר להגיש תלונה במשטרה.

הרשת מלאה בניסיונות סחיטה וכופר שכאלה, שחלקם כוללים התקנת נוזקת ריגול אמיתית ואחרים - רק איומים באוויר. בשנתיים האחרונות צמחה מודעות הציבור לנוזקות הכופר, והפושעים נשענים על כך כדי לסחוט גולשים תמימים גם בלי להשתמש כלל בנוזקות האמורות. לא מן הנמנע שהודעות הפישינג הללו נשלחו גם לגולשים שלא צפו בתכנים פורנוגרפיים כלל, מתוך הנחה שמשתמשים רבים מבקרים באתרי פורנו ומתביישים בכך. בכל מקרה, חשוב לעדכן את המשטרה במקרי ניסיונות סחיטה ופישינג, שיתכן שנוגעים לחקירות קיימות בארץ ובעולם.

כל גולש שמעוניין לשפר את אבטחת המידע שלו צריך להימנע מביקור באתרים מפוקפקים באופן כללי. וכשמדובר בפורנו, אין מה לחשוש כל עוד נזהרים - קיימים מיליוני אתרי פורנו חינמיים, והגדולים והמבוססים בהם כ-XNXX ו-PornHub מצוידים בכלי אבטחה מתקדמים ביותר, כך שהסיכוי שיהפכו לכלי בידי האקרים זעום ביותר. בנוסף, ישנם אתרי פורנו בתשלום שכוללים אף הם כלי אבטחה מתקדמים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות