אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כחלון: "מצפה מבנק ישראל לתת לורבורג-פינקוס רישיון בנק תוך 3 חודשים כמו שסיכמנו - אם הקרן תרצה בכך" צילום: דנה קופל

כחלון: "מצפה מבנק ישראל לתת לורבורג-פינקוס רישיון בנק תוך 3 חודשים כמו שסיכמנו - אם הקרן תרצה בכך"

שר האוצר התייחס למכירת חברת כרטיסי האשראי לקרן ורבורג פינקוס תמורת 2.5 מיליארד שקל ורמז כי תקבל רישיון להקמת בנק ללאומי קארד תוך פרק זמן קצר. בכירים בסביבת לאומי קארד: "כחלון רץ מהר מדי, בתוכנית שהוצגה לקרן הרעיון להפוך לבנק לא עלה על הפרק"

28.07.2018, 20:56 | רחלי בינדמן

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

"אני מרגיש בדיוק כמו שהתרגשתי כשהחלה התחרות בסלולר. התחרות בבנקים מתחילה היום", כך אמר שר האוצר משה כחלון בתגובה ראשונה עם היוודע דבר מכירת לאומי קארד לקרן ורבורג פינקוס תמורת 2.5 מיליארד שקל.

אלא שבתוך הודעתו של כחלון הוא טמן פצצה: אם ורבורג פינקוס תחשוק בכך היא תקבל רישיון להקמת בנק ללאומי קארד תוך שלושה חודשים מהפיקוח. 

"אני מצפה מבנק ישראל להעניק לקרן רישיון בנק תוך שלושה חודשים בדיוק כפי שסיכמנו, במידה והקרן תרצה בכך כמובן", כתב כחלון בהודעתו ורמז כי היו שיחות מקדימות של הקרן בעניין עם הפיקוח וכי יחד עם הפיקוח על הבנקים אף הגיעו לסיכומים בעניין לוחות הזמנים.

אלא שבשיחות עם בכירים בסביבת לאומי קארד טוענים שם שאין שום תכניות להפוך לבנק בתקופה הקרובה וכי שר האוצר רץ מהר מידי. בתכנית האסטרטגית של לאומי קארד שהוצגה לקרן הרעיון להפוך לבנק אפילו לא עלה על הפרק ובשלב כזה אין שום תכניות כאלה - לא בהנהלת לאומי קארד ולא מצד הקרן. 

קראו עוד בכלכליסט

כחלון הוביל את חוק שטרום למכירת חברות כרטיסי האשראי על ידי הבנקים. לדבריו, עסקת המכירה היא "צעד ענק לתחרות ושבירת מונופול הבנקים אחרי תהליך של שלוש שנים. לאורך כל הדרך היינו נחושים להכניס שחקן שיחולל תחרות בענף והצלחנו לעשות זאת בניגוד לכל התחזיות וההערכות. מקור אשראי חזק, חדש ורענן הוא תשובה תחרותית הולמת לשוק ריכוזי כל כך. התחרות תטיב עם העסקים הקטנים שסובלים ממחנק אשראי חמור ועם הצרכנים שהחברות יתחרו על כיסם".

מנכ"לית לאומי רקפת רוסק-עמינח ומנכ"ל לאומי קארד רון פאינרו, צילום: וראל כהן, בני גם זו לטובה מנכ"לית לאומי רקפת רוסק-עמינח ומנכ"ל לאומי קארד רון פאינרו | צילום: וראל כהן, בני גם זו לטובה מנכ"לית לאומי רקפת רוסק-עמינח ומנכ"ל לאומי קארד רון פאינרו, צילום: וראל כהן, בני גם זו לטובה

 

לדברי כחלון, "אין ספק שגם ישראכרט תימכר. הצעד הזה נעשה בנחישות ואני מצפה מבנק ישראל לשתף פעולה כדי לאפשר ללאומי קארד להפוך לבנק מהר ככל האפשר ועל כל המשתמע מכך. לאומי קארד צריך להפוך לבנק גדול ומשמעותי לטובת הצרכנים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות