אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה: תשתית ראייתית נגד סגן ראש עיריית ירושלים בחשד לשוחד צילום: יריב כץ

המשטרה: תשתית ראייתית נגד סגן ראש עיריית ירושלים בחשד לשוחד

המשטרה הודיעה שעולה חשד כי מאיר תורג'מן קיבל טובות הנאה בניגוד לחוק. בין הפרשיות שנבדקות: אישור שיפוץ בניין בתמורה לשוחד וכן סיוע בקבלת היתרים לאולם האירועים ארטמיסיה

29.07.2018, 16:26 | נעמי צורף

התגבשה תשתית ראייתית נגד סגן ראש עיריית ירושלים מאיר תורג'מן בחשד למעורבות בעבירות מתן וקבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים וגניבה בידי מורשה. על פי הודעת המשטרה. עוד נמסר כי תיק החקירה יועבר בימים הקורבים לפרקליטות לצורך עיון והחלטה.

בהודעה נכתב כי "מממצאי החקירה והראיות שנאספו עולה חשד כי סגן ראש עיריית ירושלים קיבל טובות הנאה שוות כסף בתמורה לקידום תועלתם של אחרים וזאת בניגוד לחוק".

 

קראו עוד בכלכליסט

מאיר תורג מאיר תורג'מן, סגן ראש העיר ירושלים | צילום: יריב כץ מאיר תורג

תורג'מן נעצר בחודש מרץ האחרון ויחד איתו נעצר משה הבא, בכיר לשעבר במשרד האוצר ומי ששימש בעבר כיו"ר בזק בינלאומי. בהמשך נעצר גם בנו של תורג'מן, יצחק, בחשד שסייע בהעברת כספי השוחד בתיווכם.

המשטרה מייחסת לתורג'מן עבירות של לקיחת שוחד, הלבנת הון, שימוש לרעה בכוח המשרה ועבירות לפי פקודת מס הכנסה.

במסגרת החקירה נבדקות כמה פרשיות, ובין השאר כי תורג'מן פעל וסייע לאשר שיפוץ של בניין ברחוב כורש בעיר בתמורה לשוחד, וכן כי בתפקידו כיו"ר הוועדה לתכנון ובנייה, סייע גם בקבלת היתרים נדרשים לאולם האירועים "ארטמיסיה". כלל המעורבים הכחישו את המיוחס להם במהלך הדיונים בבית המשפט. במסגרת החקירה נודע כי גם איש העסקים רמי לוי נחקר במסגרת הפרשה תחת אזהרה.

 

החקירה התנהלה ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433, בשיתוף חקירות מס הכנסה תל אביב ברשות המיסים ובליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה והתמקדה בתופעת השחיתות הציבורית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות