אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: ארה"ב וסין מנסות לחדש את השיחות למניעת מלחמת הסחר צילום: רויטרס

דיווח: ארה"ב וסין מנסות לחדש את השיחות למניעת מלחמת הסחר

נציגים מטעם שר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין וסגן היו"ר הסיני ליו הא מנהלים שיחות פרטיות בניסיון למצוא דרכים לפתוח שוב במשא ומתן, אם כי המקורות מסרו שטרם ידוע מה יהיו הנושאים שיידונו, ומה יהיה לוח הזמנים של השיחות האפשריות

31.07.2018, 17:32 | שירות כלכליסט
ארה"ב וסין מנסות להניע מחדש את השיחות למניעת מלחמת הסחר המתלהטת בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם, כך אומרים מקורבים לעניין. נציגים מטעם שר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין וסגן היו"ר הסיני ליו הא מנהלים שיחות פרטיות בניסיון למצוא דרכים לפתוח שוב במשא ומתן, אם כי המקורות מסרו שטרם ידוע מה יהיו הנושאים שיידונו, ומה יהיה לוח הזמנים של השיחות האפשריות.

קראו עוד בכלכליסט

השיחות למציאת פיתרון לסכסוך אינן מתקיימות כבר מספר שבועות, בעוד שני הצדדים מסרבים לזוז מעמדותיהם. השבוע מתקיימות בארה"ב שיחות פנימיות בדרג גבוה על מנת לגבש עמדה כלפי סין בעניין, כך מסר מקור שמקורב לנושא.

שר האוצר האמריקאי סטיב מנוצ שר האוצר האמריקאי סטיב מנוצ'ין | צילום: אליהו ינאי שר האוצר האמריקאי סטיב מנוצ

מה שמסבך את מאמציו של מנוצ'ין כעת היא העמדה הנוקשה יותר בה נוקט לאחרונה נציג הסחר האמריקני, רוברט לייטיזר, אשר בידיו נמצאת הסמכות החוקית בכל הנוגע לחקירה 301 האמריקאית אשר הביאה להטלת המכסים. החקירה מצאה שסין גונבת טכנולוגיה אמריקאית והמכסים הוטלו בתואנה של קיזוז הנזק שגרמה הגניבה.

הגל הבא של מכסים אמריקאים אמור להיכנס לתוקף ביום רביעי לכל המוקדם, ולחול על סחורות סיניות נוספות בהיקף של 16 מיליארד דולר. פקידים בבייג'ין הבטיחו בעקבות זאת שיגיבו על הטלת המכסים הנוספים באותו היקף מכסים משלהם על מוצרים אמריקאים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות