אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העליון הציע פשרה לבכירי פסגות לשעבר: משיכת הערעור תמורת הקלה בעונש צילום: אוראל כהן

העליון הציע פשרה לבכירי פסגות לשעבר: משיכת הערעור תמורת הקלה בעונש

על סמנכ"ל הבורקראז' לשעבר דוד אדרי נגזרו 4.5 שנות מאסר על הרצת אג"ח ומק"מים ועל מנהל חדר המסחר לשעבר שי בן דוד שהורשע בהרצת אג"ח נגזרו 2.5 שנות מאסר

01.08.2018, 18:25 | משה גורלי ותומר גנון

משיכת הערעור על ההרשעה בשני האישומים על הרצת אג"ח בתמורה להקלה בעונש. זה מתווה הפשרה שהציעו היום (ד') שופטי בית המשפט העליון לבכירי בית ההשקעות פסגות לשעבר, סמנכ"ל הבורקראז' דוד אדרי ומנהל חדר המסחר שי בן דוד.

קראו עוד בכלכליסט

על אדרי נגזרו 4.5 שנות מאסר ועל בן דוד נגזרו 2.5 שנות מאסר. השופטים עוזי פוגלמן, נעם סולברג ויעל וילנר ביקשו לקבל את תגובת אדרי ובן ודוד והפרקליטות עד יום ראשון.

מימין: דוד אדרי. משמאל: שי בן דוד , צילום: אוראל כהן מימין: דוד אדרי. משמאל: שי בן דוד | צילום: אוראל כהן מימין: דוד אדרי. משמאל: שי בן דוד , צילום: אוראל כהן

האישום המרכזי שבו הורשעו אדרי ובן דוד נוגע לשערי סדרות אג"ח שהמדינה פרסמה שבכוונתה לרכוש או להרחיב בספטמבר 2007 (מכרז החלף). השניים, נקבע בהכרעת הדין, רקמו תוכנית מרמתית ופעלו בצוותא במטרה להוריד את שערי האג"ח המונפקים באמצעות מכירות משמעותיות, וכן פעלו במטרה להעלות את שער האג"ח הנאסף באמצעות רכישות משמעותיות. כל זאת תוך ניצול העוצמה הכלכלית של חשבון הנוסטרו של פסגות.

האישום השני שבו הורשעו השניים נוגע להרצת אג"ח דלק נדל"ן. אדרי עצמו הורשע בפרשה נוספת בהרצת מק"מים (מלווה קצר מועד) ובמרמה גם כלפי בית ההשקעות עצמו. לגבי אישום זה שופטי העליון לא הציעו פשרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות