אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: גוגל מנהלת מגעים עם טנסנט ואחרות כדי לחזור לסין

דיווח: גוגל מנהלת מגעים עם טנסנט ואחרות כדי לחזור לסין

לפי מקורות בלומברג, ענקית האינטרנט מקיימת מו"מ עם גורמים בסין מאז מרץ האחרון, בין השאר במטרה להפעיל את שירותי הענן שלה מתשתיות במדינה. זאת, לאחר שנודע שהחברה מפתחת גרסה מצונזרת למנוע החיפוש שלה עבור השוק הסיני

05.08.2018, 10:01 | עומר כביר
גוגל מנהלת בחודשים מגעים עם חברות אינטרנט סיניות, ובהן טנסט ו-Inspur, במטרה לחתום על שיתוף פעולה לאספקת שירותי הענן של החברה בסין - כך לפי דיווח של בלומברג.

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע שעבר דווח שגוגל מעוניינת לחזור לשוק הסיני, שאותו עזבה מיוזמתה ב-2010, ומפתחת לשם כך גרסה מצונזרת של מנוע החיפוש שלה. עתה, לפי הפרסום העדכני, מתברר שהמהלכים בתחום רחבים יותר וכוללים גם הכנת תשתית לחזרתה של החברה למדינה.

חוות שרתים של גוגל. האם תיפתח אחת בסין? חוות שרתים של גוגל. האם תיפתח אחת בסין? חוות שרתים של גוגל. האם תיפתח אחת בסין?

לפי בלומברג, המגעים עם החברות השונות החלו בתחילת השנה ובמרץ צמצמה גוגל את השותפות הפוטנציאליות לשלוש חברות. זאת, במטרה לנהל את שירותי הענן של גוגל, כמו דרייב ודוקס, דרך מערכי שרתים מקומיים שמופעלים על ידי חברות סיניות.

החוק הסיני מחייב חברות זרות לשמור את המידע של משתמשים מקומיים במדינה על שרתים שבבעלות חברה מקומית. מוקדם יותר השנה, אפל העבירה את התפעול של שירותי iCloud בסין לידי חברה מקומית. בסוף 2017, אמזון הסכימה למכור את השרתים הסיניים שלה וכמה נכסי ענן מקומיים ל-Sinnet, וגם מיקרוסופט ביצעה מהלך דומה קודם לכן.

ואולם, המתחים בין ארה"ב לסין על רגע מלחמת הסחר שיזם דונלד טראמפ מעיבים על המאמצים ובשלב זה לא ברור האם התוכנית של גוגל תתקדם. גוגל סירבה להגיב לדיווח.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות