אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות הביקורת הציבורית: אמנון נויבך ויתר על תפקיד הדירקטור בצור שמיר צילום: אוראל כהן

בעקבות הביקורת הציבורית: אמנון נויבך ויתר על תפקיד הדירקטור בצור שמיר

הביקורת התמקדה בניגוד העניינים הפוטנציאלי המובנה בכהונה כיו"ר מוסד המפקח על חברות ציבוריות וכדירקטור בחברה ציבורית: "הודעתי לצור שמיר על התפטרותי מהדירקטוריון בהיותי קשוב לביקורת הציבורית שהתעוררה בנושא"

14.08.2018, 16:10 | רחלי בינדמן

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

יו"ר הבורסה אמנון נויבך הודיע היום (ג') כי הוא מוותר על המינוי לתפקיד דירקטור חיצוני בחברת צור שמיר - על רקע הביקורת הציבורית סביב פוטנציאל ניגוד העניינים הטמון במינוי שכזה. 

קראו עוד בכלכליסט

הביקורת התמקדה בבעייתיות הטמונה בכך שיו"ר הבורסה, המוסד המפקח (בין היתר) על היבטי הרישום והמסחר של חברות ציבוריות, ישמש בכובע אחר כדירקטוריון באחת החברות המפוקחות הללו.

"לאור תפקידה של הבורסה בשוק ההון ולאור החשיבות הרבה שרואה אני, הן בממשל התאגידי בבורסה והן בתפקיד יו"ר הדירקטוריון, ברצוני לדווח כי החלטתי לא לכהן כדירקטור בחברות ציבוריות במקביל לכהונתי כיו"ר הבורסה ולפיכך הודעתי לצור שמיר על התפטרותי מהדירקטוריון בהיותי קשוב לביקורת הציבורית שהתעוררה בנושא", אמר נויבך בהודעה.

"כלכליסט" פרסם לראשונה את דבר המינוי הכפול - לאחר שצור שמיר ביקשה את עמדת רשות ניירות ערך בעניין המינוי. הרשות מצידה הבהירה שעל פי כללי חוק שינוי מבנה הבורסה המינוי אינו פסול חוקית - בחוק הקודם נאסר על יו"ר הבורסה לכהן במקביל כדירקטור בחברות ציבוריות.

לפני כשנתיים קוצצה משרתו של נויבך כיו"ר הבורסה לחצי משרה, עבור עלות שכר חודשית של 50 אלף שקל. באפריל הקרוב אמור דירקטוריון הבורסה ואסיפת בעלי המניות שלה להחליט אם לחדש את הקדנציה שלו לתקופה של שלוש שנים נוספות.

אמנון נויבך , צילום: אוראל כהן אמנון נויבך | צילום: אוראל כהן אמנון נויבך , צילום: אוראל כהן

תגיות