אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דלתא: הרווח הנקי ירד ברבעון השני ב-28%; יציבות במכירות שהסתכמו בכ-340 מיליון דולר צילום: אלעד גרשגורן

דלתא: הרווח הנקי ירד ברבעון השני ב-28%; יציבות במכירות שהסתכמו בכ-340 מיליון דולר

המכירות בישראל עלו ב-14% והסתכמו ב-40 מיליון שקל; הרווח התפעולי ירד ב-36% ל- 11.3 מיליון דולר; ביולי רכשה דלתא את אמיננס הצרפתית תמורת 125 מיליון יורו

16.08.2018, 10:07 | אורנה יפת

חברת האופנה דלתא סיימה את הרבעון השני של 2018 עם סטגנציה במכירות. החברה, בבעלות אייזיק דבח, סיימה את הרבעון עם ירידה של 0.5% בהכנסות שהסתכמו ב-338.9 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

החברה רשמה קיטון במכירות בארה"ב ובאירופה, למעט גרמניה. בארה"ב ירדו המכירות ברבעון השני ב-4%, באירופה ב-3%, ובגרמניה רשמה דלתא עלייה של 5% במכירות.  

גם בישראל עלו מכירות דלתא ב-14% ועמדו ברבעון השני על 39.7 מיליון שקל. הגידול במכירות החברה בישראל, מיוחסת לעלייה במכירות החנויות הזהות, גידול במכירות מותגי פומה ו-FIX, וכן התחזקות השקל אל מול הדולר מאז תחילת השנה. דלתא ישראל מנוהלת על ידי צביקה שווימר, שעתיד לסיים את תפקידו בחברה בסוף ספטמבר הקרוב לטובת קבוצת קסטרו-הודיס. שווימר יעבור לנהל את רשת אורבניקה, רשת האופנה המוזלת של קבוצת הודיס. את שווימר תחליף ענת בוגנר, שניהלה את רשת FIX ואת הפעילות הסיטונאית של דלתא.

אייזיק דבח בעלהשליטה בדלתא , צילום: עמית שעל אייזיק דבח בעלהשליטה בדלתא | צילום: עמית שעל אייזיק דבח בעלהשליטה בדלתא , צילום: עמית שעל

דלתא רשמה ירידה של 1% ברווח הגולמי ל-122.7 מיליון דולר, ושיעורו מהמכירות ירד ל-36.2% לעומת 36.5% ברבעון מקביל. הירידה ברווח הגולמי מיוחסת להוצאות הקמת מפעל בוייאטנם וירידה ברווחיות של חלק מהמפעלים של החברה בעולם, שקוזזה בעלייה ברווח הגולמי של דלתא ישראל ושל המותג שיסר.

הוצאות הרצת המפעל בווייאטנם והקיטון ברווחיות המפעלים בעולם, השפיעו גם על הרווח התפעולי של דלתא וכן עלויות הקשורות במעבר למרכז הפצה חדש בארה"ב. הרווח התפעולי ברבעון השני, הכולל הוצאות עסקה חד-פעמית של כ-4 מיליון דולר, ירד ב-36% והסתכם ב- 11.3 מיליון דולר לעומת 17.7 מיליון דולר ברבעון מקביל אשתקד.

"הרווח התפעולי הושפע גם משינוי בתמהיל המוצרים ללקוחות להם מייצרת דלתא בעולם. "לוקח זמן עד שמתאימים את הייצור במפעלים השונים שלנו לבקשות של הלקוחות", מסבירים בחברה. "וזה משפיע על הרווחיות. במותגי הפרימיום יש לנו ירידה ברווח בגלל מרכז הפצה לוגיסטי חדש שבנינו בלוס אנג'לס בסוף 2017 וכרגע יש לנו עלויות כפולות עד שנעבור לעבוד עם המחסן ביעילות".

בשורה תחתונה רשמה דלתא ירידה של 28% ברווח הנקי, והוא הסתכם ב-6.5 מיליון דולר לעומת 8.9 מיליון דולר ברבעון מקביל - עקב ירידה ברווח התפעולי ולהכללת הוצאות רכישת אמיננס בחודש יולי תמורת 125 מיליון יורו.

אייזיק דבח בעל השליטה בדלתא מסר ל"כלכליסט": "הרבעון היה צפוי להיות כמו שהוא, אבל חשוב להדגיש שנעמוד בתחזית השנתית שלנו. הרבעון הרביעי יהיה רבעון חזק. אנחנו לא מסתכלים על הביזנס בראיה רבעונית". לדבריו, תוצאות הרבעון הושפעו מעלות הסחורה מסין שהתייקרה והוצאות המפעל החדש בויאטנם שהקמתו החלה לפני שנה והוא עדיין לא פועל במלואו. "ברבעון השלישי המפעל יעבוד במלואו וברבעון רביעי יגיע להתייצבות. כרגע עוד יש לנו עלויות הקמה והרצה וזה אורך זמן יותר ממה שתכננו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות