אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלביט מערכות מציגה: עלייה בהכנסות, ירידה ברווח הנקי צילום: אוראל כהן

אלביט מערכות מציגה: עלייה בהכנסות, ירידה ברווח הנקי

ההכנסות של אלביט מערכות ברבעון השני של 2018 צמחו ב-9% והסתכמו ב-892 מיליון דולר, אבל הרווח הנקי ירד ב-16% והסתכם ב-57.5 מיליון דולר

16.08.2018, 10:08 | יניב רחימי

קבוצת אלביט מערכות שבשליטת מיקי פדרמן (45.8%) מציגה ברבעון השני של 2018 צמיחה נאה בהכנסות, אך בנטרול אירועים חד פעמיים מסכמת החברה את הרבעון עם ירידה בשורת הרווח.  

קראו עוד בכלכליסט

החברה רשמה בשלושת החודשים מרץ-יוני עלייה של 9% בהכנסות שהסתכמו ב-892.2 מיליון דולר, בהשוואה ל-818.3 מיליון דולר ברבעון המקביל, אולם כבר בשורת הרווח הגולמי ניכרת שחיקה בשולי הרווח. כתוצאה משינוי בתמהיל הפרויקטים של אלביט מערכות ברבעון המדווח ירדה הרווחיות הגולמית ל-28.6% מההכנסות, בהשוואה לרווחיות גולמית של 30.4% ברבעון המקביל אשתקד.

אלביט מערכות נהנתה ברבעון השני של 2018 מהכנסות 'אחרות' של 45.4 מיליון דולר שנבעו משינוי בשיעור ההחזקה שלה בשתי חברות בת בתחומי הסייבר והמכשור הרפואי, הודות לכניסת משקיעים. שינוי זה גרר עלייה ברווח הנקי ל-91.9 מיליון דולר, בהשוואה לרווח נקי של 62.6 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. אולם בנטרול הכנסות ואירועים חד פעמיים הרווח הנקי (Non-GAAP) של אלביט מערכות ברבעון השני של 2018 ירד ב-16% והסתכם ב-57.5 מיליון דולר, 68.8 מיליון דולר ברבעון המקביל.

צבר ההזמנות של אלביט מערכות הסתכם ב-30 ביוני 2018 ב-8.07 מיליארד דולר, עליה של 10% מתחילת השנה, אך ללא שינוי ביחס לצבר ההזמנות שנרשם בסוף הרבעון הראשון של 2018. 74% מהצבר הנוכחי של אלביט מערכות מיוחס להזמנות מחוץ לישראל, ו-55% ממנו מיועד למימוש במהלך השנים 2019-2018.

נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות, בצלאל (בוצי) מכליס, התייחס לאסטרטגיה של החברה ואמר: "אנו ממשיכים באסטרטגיה שלנו לחזק את הצמיחה האורגנית באמצעות רכישות. תוצאות הרבעון הזה כוללות לראשונה את אלו של Universal Avionics Systems, חברה שרכשנו ופעילה בתחום התעופה האזרחית. רכישה זו היא חלק מהאסטרטגיה שלנו לחזק את הנוכחות שלנו בתחום עסקי זה. אנחנו מאמינים שהסינרגיה החזקה שייצור הפורטפוליו המשולב שלנו, תיצור עבורנו הזדמנויות צמיחה נוספות".

ביוני השנה הודיעה אלביט מערכות על חתימת הסכם עם ממשלת ישראל לרכישת תע"ש בתמורה ל-495 מיליון דולר ותשלום נוסף מותנה ביצועים של 27 מיליון דולר. השלמת עסקה מותנית בין היתר בקבלת אישורים ממשלתיים נוספים, לרבות אישור הממונה על ההגבלים העסקיים.

בעקבות הדיווח על ההסכם לרכישת תע"ש הכניסה חברת דירוג האשראי מידרוג את אגרות החוב של אלביט מערכות (Aa1) לבחינה עם השלכות שליליות, וציינה ש"עסקת תעש תוביל לעלייה בסיכון האשראי של החברה, לאור הערכתנו לעלייה בהיקף החוב והמינוף ולהאטה ביחסי הכיסוי בטווח הקצר-בינוני".

 

בצלאל מכליס מנכ"ל אלביט מערכות , צילום: אוראל כהן בצלאל מכליס מנכ"ל אלביט מערכות | צילום: אוראל כהן בצלאל מכליס מנכ"ל אלביט מערכות , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות