אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראמקו: עלייה של כ-13% ברווח הנקי ברבעון השני לכ-83 מיליון דולר

ישראמקו: עלייה של כ-13% ברווח הנקי ברבעון השני לכ-83 מיליון דולר

שותפות ישראמקו, שותפה בכירה במאגר תמר, שילמה ברבעון כ-16.2 מיליון דולר תמלוגים למדינה ועוד כ-13.14 מיליון דולר תמלוגים לצד ג'. הרווח התפעולי גדל בכ-1.5% לכ-90.3 מיליון דולר

16.08.2018, 13:44 | ליאור גוטמן

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

שותפות הגז ישראמקוסיימה את הרבעון השני של 2018 ברווח נקי של כ-83.35 מיליון דולר. כך עולה מדו"חות החברה שפורסמו היום (ה'). מדובר בגידול של כ-12.6% לעומת הרווח הנקי שהושג ברבעון המקביל אשתקד, שהסתכם אז בכ-74 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

ישראמקו, שמנוהלת על ידי ערן סער, משמשת כשותפה בכירה במאגר תמר (עם שיעור אחזקות של 28.75%), שהוא ספק הגז הטבעי הבלעדי למשק. עיון בנתוני החברה מעלה שסך ההכנסות ממכירת גז וקונדסנט (תוצר לוואי של ההפקה שמשמש כחומר גלם לזיקוק דלקים) הסתכמו בכ-145.17 מיליון דולר, גידול של כ-7.6% שמיוחס לגידול בצריכה כמו גם לעליית מחירי הקונדסנט.

בתקופת הדיווח ישראמקו שילמה כ-16.2 מיליון דולר תמלוגים למדינה ועוד כ-13.14 מיליון דולר תמלוגים לצד ג', לרבות שותף כללי. לעניין זה ניכר זינוק בשיעור התמלוגים לצד ג', ואלו הסתכמו ברבעון הקודם אשתקד בכ-7.18 מיליון דולר בלבד, כלומר הפקת הגז מניבה לבעלי המאגר הכנסות כפולות למרות שהיקף ההפקה בעצמו לא הוכפל.

ערן סער, מנכ"ל ישראמקו ערן סער, מנכ"ל ישראמקו ערן סער, מנכ"ל ישראמקו

מחיר הגז שנמכר בישראל ממשיך לשמור על יציבות, וברבעון השני התמחור הממוצע של עסקאות ישראמקו היה 5.47 דולר ליחידת אנרגיה, ירידה מינורית לעומת תמחור ממוצע של 5.5 דולר ליחידת אנרגיה ברבעון הראשון של השנה. מאחר וחברת החשמל היא הלקוח הגדול של מאגר תמר (54% מהמכירות), חוזה הגז העקום שלה תמחור גבוה והצמדות מוזרות מקבע לישראמקו יציבות בהכנסות לאורך זמן. מחיר הקונדסנט רשם עליה לאורך השנה, ובית הזיקוק פז, הוא הלקוח של חומר הגלם, שילם כ-67 דולר לחבית לעומת כ-58 דולר ברבעון הראשון של השנה.

הרווח התפעולי של החברה עלה קלות בכ-1.5% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, והוא הסתכם בתקופת הדיווח בכ-90.3 מיליון דולר. הוצאות המימון של ישראמקו נחתכו בחצי, פועל יוצא של פרעון הלוואות, והם הסתכמו בכ-7 מיליון דולר בלבד, מה שכאמור מביא אותה לרווח נקי של כ-83 מיליון דולר.

במהלך הרבעון חילקה ישראמקו דיבידנד למחזיקי יחידות ההשתתפות בשיעור של כ-101 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות