אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מי עדן מחכה לאישור שימוש בקידוח של מקורות צילום: youtube

מי עדן מחכה לאישור שימוש בקידוח של מקורות

מעיין סלוקיה הזדהם, וחברת מי עדן צפויה לנטוש אותו ולעשות שימוש במים שיישאבו מקידוח יבשתי של מקורות

18.08.2018, 23:03 | ליאור גוטמן

חברת מקורות הממשלתית תוכל לספק את כל צורכי מפעל מי עדן אחרי שיתבצע מעבר משימוש במעיין סלוקיה לקידוח יבשתי קיים. כך העריכו גורמים במשק המים בסוף השבוע האחרון. מדובר בכמות מים מספקת עבור מילוי הבקבוקים והמכלים של מי עדן בשוק הפרטי והמוסדי וברשתות השיווק.

קראו עוד בכלכליסט

מי עדן מקבלת באופן שוטף מים ממקורות לצורכי המפעל - רשות המים מקצה לחברה בכל שנה 300 אלף קוב כשעד סוף יוני 2018 עשתה החברה שימוש ב־141 אלף קוב. עתה התבקשה מקורות לבדוק אפשרות לאספקה מלאה של מים למי עדן דרך קידוח יבשתי שנקרא מי עדן 1, שם שניתן בעבר ללא קשר לפעילות החברה. זאת לאחר שביום רביעי שעבר דווח שמעיין סלוקיה שממנו שאבה מי עדן את המים הדרושים לה לפעילות השוטפת אינו זמין לשימוש בשל רמה גבוהה של זיהומים שאינם מאפשרים את אספקת המים ללקוחות.

ממידע שהגיע ל"כלכליסט" עולה שנדרשות כמה חתימות כדי לאשר מעבר מהמעיין לקידוח יבשתי. רשות המים כבר נתנה אישור, ובשבוע הבא אמור להגיע האישור של משרד הבריאות. שיעור התמלוגים שמשלמת החברה למדינה ייקבע על פי היקף השימוש בקידוח.

בשלב זה עדיין לא ברור אם מי עדן תנטוש לחלוטין את מעיין סלוקיה. בינתיים החברה מנסה לצמצם את הנזק התדמיתי שנגרם לה מפרשת הזיהום על ידי פרסום מודעות שאין זיהום במתקניה.

מפעל מי עדן, צילום: youtube מפעל מי עדן | צילום: youtube מפעל מי עדן, צילום: youtube

תגיות