אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשל חריגה מהתקן: מי עדן הפסיקה לשאוב מים ממעיין סלוקיה צילום: youtube

בשל חריגה מהתקן: מי עדן הפסיקה לשאוב מים ממעיין סלוקיה

אמש חשף כלכליסט כי מי עדן פנתה למקורות כדי שתסייע לה עם הזרמת מים למעיין סלוקיה, בשל הזיהום בנחלי הצפון; לפי החברה, "בבדיקה האחרונה שבוצעה נתגלתה חריגה מהתקן. כניסת המים למפעל הופסקה במיידית והנושא דווח למשרד הבריאות"

15.08.2018, 11:13 | אורנה יפת

בשל חריגה מהתקן שנמצאה בבדיקה האחרונה, הופסקה במיידית כניסת המים ממעין סלוקיה למפעל מי עדן. החברה דיווחה למשרד הבריאות על האירוע.

קראו עוד בכלכליסט

כפי שנחשף אמש ב"כלכליסט", מי עדן פנתה לחברת מקורות כדי שתסייע לה עם הזרמת מים למעיין סלוקיה, וזאת בשל הזיהום בנחלי הצפון.

במי עדן קיימים בשבועות האחרונים שיבושים באספקת בקבוקים וכדי מים בשל הזיהום בנחלים. מעיין סלוקיה ממנו מופקים מי עדן נמצא ברמת הגולן, בין נחל יהודיה לנחל זויתן, שני נחלים שמשרד הבריאות הורה לסגור אותם בימים האחרונים בשל זיהום.

הזיהום בנחלים נובע מהבצורת שנרשמה בצפון בשנים האחרונות, שבעטיה הזרימה בנחלים חלשה. לפיכך, הפרשות שונות של בעלי חיים מצטברות במים. כעת מתברר שגם מעיין סלוקיה, שממנו שואבת מי עדן, סובל מזיהום.

בתחילה טענה מי עדן כי אין קשר בין הזיהום בנחלים לבין המחסור שלטענתה נובע מביקושים גבוהים, אך לאחר פניית "כלכליסט" לחברה ולמשרד הבריאות, הודתה מי עדן כי בשתי בדיקות שבוצעו בחודש האחרון במעיין נמצאו חריגות מהתקן. כעת, כאמור, הופסקה כניסת המים מהסלוקיה למפעל באופן מיידי, בשל חריגה נוספת באיכות המים.

 

מי עדן מסרה בתגובה כי "החברה מבצעת דגימות במי מעיין הסלוקיה פעמיים ביום באופן שוטף. בנוסף מבצעת החברה דגימות בתהליך הייצור על בסיס שעתי. בבדיקה האחרונה שבוצעה נתגלתה חריגה מהתקן. כניסת המים למפעל הופסקה במיידית והנושא דווח למשרד הבריאות כמתבקש במקרים אלו".

בחברה מוסרים, כי המפעל ממשיך בעבודה שגרתית וממלא את הבקבוקים וכדי המים ממיכלי אגירת המים הנמצאים במפעלבקצרין. "המים שבמלאי המפעל נבדקו ונמצאו תקינים. מי עדן פועלת בהתאם לתקני איכות מהגבוהים ומהמחמירים בעולם. החברה מבהירה שכל מוצריה יוצאים לשיווק רק לאחר שנבדקו כנדרש והתוצאות נמצאו תקינות".

מפעל מי עדן, צילום: youtube מפעל מי עדן | צילום: youtube מפעל מי עדן, צילום: youtube

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
מה זאת החוצפה הזאת?!
בוא לא נתחיל בכלל בדיוק של השתלטות על מעיינות ומים שהם משאב ציבורי ע"י מי עדן. ניחא זה כבר עובר פה מתחת לרדאר כי לאף אחד לא איכפת. אבל מה זה שהם פנו למקורות 'כדי שתסייע לה עם הזרמת מים למעיין סלוקיה'?! מה זה החוצפה הזאת?! שטוב לכם אתם גונבים מים בשמחה בלי לשלם תמלוגים ושרע לכם הציבור צריך לממן הזרמה של מים למפעל הגניבה שלכם? באיזה מדינה אנחנו חיים... אלוהים...
רוני  |  15.08.18
לכל התגובות