אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: רכב אוטונומי יעשה משלוחי מצרכים מהסופר אל בית הלקוח צילום: CNN

ארה"ב: רכב אוטונומי יעשה משלוחי מצרכים מהסופר אל בית הלקוח

חברת Nuro, שפיתחה משאית משלוחים אוטונומית קטנה המותאמת לנסיעה בערים צפופות, תחל בניסוי באריזונה ביחד עם רשת המרכולים Kroger. הכלים יסעו ללא נהג בטיחות, אך יפוקחו מרחוק

19.08.2018, 13:26 | עומר כביר
שלב נוסף באבולוציה של הרכב האוטונומי: מפתחת המכוניות האוטונומיות נורו (Nuro) התחילה בסוף השבוע להשתמש בכלים שלה לביצוע משלוח מוצרים מהסופר - כך הודיעה החברה.

קראו עוד בכלכליסט

נורו, שנוסדה על ידי שני מהנדסים יוצאי גוגל, מפתחת מכוניות אוטונומיות קומפקטיות שמיועדות למשלוח מוצרים תוך-עירוני ומתמקדת בעיקר בפתרון בעיית "המייל האחרון", כלומר שילוח ממרכזי חלוקה אזוריים אל בתי הלקוחות. במכונית של נורו אין מקום נוסעים, אלא רק תאי אחסון וקירור לאספקת מוצרים שונים.

משאית המשלוחים של נורו, צילום: CNN משאית המשלוחים של נורו | צילום: CNN משאית המשלוחים של נורו, צילום: CNN

בסוף השבוע, בשיתוף עם רשת המרכולים Kroger, החלה נורו בפיילוט בסקוסטדייל, אריזונה, במסגרתו יכולים תושבים לבצע הזמנה מקוונת של מצרכים ולקבל אותם לביתם באמצעות הרכב האוטונומי.

תאי האחסון בגוף המכונית של נורו, צילום: Kroger תאי האחסון בגוף המכונית של נורו | צילום: Kroger תאי האחסון בגוף המכונית של נורו, צילום: Kroger

את ההזמנות ניתן לבצע בינתיים רק מסניף אחד של מותג Fry’s Food, בעלות של 5.95 דולר למשלוח ללא מינימום הזמנה. את המשלוח ניתן לקבל ביום ביצוע ההזמנה, או לתאם משלוח ליום המחרת.

המכוניות עצמן צפויים לנסוע ללא נהג בטיחות, אך פעילותן תפוקח מרחוק ובכל עת על ידי מפעיל אנושי, שיכול לתפוס פיקוד במקרה הצורך. המצרכים יועמסו לרכב על ידי עובד אנושי, ועם צאתו ליעד והגעתו יקבל המזמין הודעת SMS. כשיגיע הרכב ליעד, יוכל המזמין לצאת אליו ולאסוף את המצרכים. את הפיילוט התחילה החברה עם מכוניות אוטונומיות מתוצרת טויוטה, ורק בסתיו תשלב בו את הכלים הייעודיים שפיתחה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות