אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברנט העניק בטוחות והשיג הסכם מימון עם ג'יי.פי מורגן בחצי מיליארד דולר לאקסטל

ברנט העניק בטוחות והשיג הסכם מימון עם ג'יי.פי מורגן בחצי מיליארד דולר לאקסטל

הסכם המימון מובטח בארבעה נכסים של החברה בעיר ניו יורק ומניות בפרוייקט סנטרל פארק טאואר. אקסטל גייסה מהמשקיעים בתל אביב כ־1.65 מיליארד שקל בשתי סדרות אג"ח

23.08.2018, 13:01 | חזי שטרנליכט

חברת הנדל"ן האמריקנית אקסטל לימיטד (Extal Limited) של גרי ברנט, שגייסה מהציבור בארץ כ-1.65 מיליארד שקל בשתי אגרות חוב, הודיעה הלילה בהתפתחות חיובית בעסקיה.

קראו עוד בכלכליסט

החברה מסרה על התקשרות של חברות מאוחדות שלה בהסכם מימון בנקאי עם ענק הפיננסים JP Morgan בהיקף של כחצי מיליארד דולר. הסכם המימון מובטח בארבעה נכסים של החברה בעיר ניו יורק: נכס ברחוב 54, נכס ברחוב 45, נכס ברחוב לקסינגטון 125 ומניות בפרוייקט סנטרל פארק טאואר.

מדובר בהתפתחות חיובית נוספת שבתקופה של פחות מחודש ימים. בסוף יולי האחרון, דיווחה אקסטל שהשיגה את הסכום הדרוש לתשלום הקרן הראשון והריבית של אג"ח סדרה א', שאמור להתבצע בדצמבר. מדובר בתשלום בהיקף משמעותי בהיקף של חצי מיליארד שקל. התפתחות זו הינה חיובית מבחינת מחזיקי האג"ח, הצלחה במבחן אמינות משמעותי לאקסטל, שכן האג"ח שלה מסדרה ב' נסחרה עד לאחרונה בתשואה דו־ספרתית ואג"ח א' בתשואה חד ספרתית גבוהה.

ההסכם קובע כי סך של כ-332 מיליון דולר יימשך במועד העמדת ההלוואה וישמש למימון מחדש של הלוואות הרובצות על חלק מהנכסים המשועבדים (כולל עלויות עיסקה בגין המימון מחדש). סכום נוסף של כ-69.5 מיליון דולר ישמש ככרית ריבית להלוואה אשר ממנה תשולם הריבית בגין ההלוואה. בנוסף לכך, סכום של כ-98.5 מיליון דולר יועמדו כקו אשראי זמין לשימוש שוטף של החברה בהתאם לצרכיה.

גארי ברנט, נשיא ומייסד אקסטל, צילום: בלומברג גארי ברנט, נשיא ומייסד אקסטל | צילום: בלומברג גארי ברנט, נשיא ומייסד אקסטל, צילום: בלומברג

באקסטל מציינים כי עם השלמת נטילת ההלוואה החדשה ולאחר פירעון הלוואות ושחרור הפיקדונות שהיו חלק מאותן הלוואות יעלו לחברה (סולו) מזומנים חופשיים בהיקף של כ-66.7 מיליון דולר זאת בנוסף לקו האשראי בסך כל כ-98.5 מיליון דולר שהועמד לחברה לצרכיה השוטפים.

לא מן הנמנע שחלק מהעסקה הושג לאחר שבעל הבית, ברנט, פעל לשפר את הבטוחות שבידי אקסטל. ועדת הביקורת של הדירקטוריון אישר עסקה לפיה בעל השליטה בחברה יתרום לחברה ללא תמורה במזומן את חלקו בנכס ברחוב 54, כך שלאחר ביצוע ההעברה תחזיק החברה בכ-85% מהנכס לעומת אחזקה של כ- 54.75% מהזכויות בנכס טרם ביצוע העסקה.

תרומת חלקו של בעל השליטה בחברה בנכס ברחוב 54 תגדיל את ההון העצמי של בחברה בכ-120 מיליון דולר ותגרום לאחזקה משמעותית בנכס עם שיעור מינוף נמוך מאוד. שוויו של הנכס ברחוב 54 ב-30 ליוני השנה עם הזכויות הנתרמות עומד על כ-425 מיליון דולר לעומת חוב (לאחר העמדת ההלוואה לעיל) של כ-119 מיליון דולר.

אגרות החוב של החברה מזנקות. אג"ח א' קופצת ב-1%. התשואה לפדיון שלה עמדה הבוקר טרם פתיחת המסחר על 7.96%. אג"ח סדרה ב' ממריאה ב-5.66%. התשואה של אג"ח ב', טרם העליה הבוקר היתה דו-ספרתית ועמדה על כ-12%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות