אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"לית אלמוגים מיכל גור: "ממחיר למשתכן יישארו שלדים - ולא בארון" צילום: דורון הורביץ

מנכ"לית אלמוגים מיכל גור: "ממחיר למשתכן יישארו שלדים - ולא בארון"

ההכנסות של אלמוגים גדלו במחצית הראשונה ב-45% ל-116 מיליון שקל; החברה שמרה על יציבות במכירת דירות חדשות

23.08.2018, 16:38 | חזי שטרנליכט

"הגענו למצב שיזמים פרטיים חסרי ניסיון, שלא מקבלים ליווי בנקאי, מציעים היום מחירי התאבדות לא הגיוניים במכרזים של מחיר למשתכן", כך אומרת היום (ה') מיכל גור, מנכ"לית חברת הנדל"ן אלמוגים - שפרסמה את הדוחות הכספיים שלה. 

גור מציינת כי היא מודאגת מהמגמה שמשתררת בתחום תוכנית הדגל הממשלתית להורדת מחירי הדיור. לדבריה הסיכונים בתוכנית גברו, "היזמים האלה מסכנים את הרוכשים שאין להם מושג. אני חוששת שעוד שנתיים נמצא את עצמנו אוספים את השברים בכל הפרוייקטים. נישאר עם שלדים – ולא בארון."

קראו עוד בכלכליסט

אלמוגים דיווחה מוקדם יותר היום על התוצאות הכספיות שלה לרבעון השני. החברה משווקת דירות באחד מפרוייקטי מחיר למשתכן בעיר נתניה, פרויקט של 254 דירות שרבע ממנו (63 דירות) מיועדות לשוק החופשי. אלא שגור מתריעה שמגמה מדאיגה משתלטת על התחום. לדבריה מחיר למסתכן הגיעה למצב שבו "אין היום סינון של מי שיכול לגשת למכרזים – כמו שהיה בעבר. כל אחד יכול לגשת, גם אתה".

החברה מדווחת על הכנסות שנובעות מקצב מכירות נאה, שמשדר יציבות בתקופה מאוד לא פשוטה לקבלנים הישראליים. אלמוגים מכרה 66 דירות במחצית הראשונה של 2018 מול 68 בתקופה המקבילה. ההכנסות גדלו במחצית הראשונה ב-45% והסתכמו ב-115.7 מיליון שקל. הרווח הנקי של אלמוגים ירד בכ-5.8% במחצית הראשונה והסתכם בכ-3.9 מיליון שקל. ברבעון השני עקב הוצאות מימון חריגות, ירד הרווח ל-685 אלף שקל בלבד, מול 2.72 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.  

ההכנסות של אלמוגים ממכירת דירות בבנייה יזמית במחצית הראשונה הסתכמו ב-109.7 מיליון שקל , לעומת 73.4 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, עלייה של כ- 49%. בחברה ייחסו את העלייה בעיקר להכרה בהכנסה ממכירת דירות ומהתקדמות הבניה בפרויקטים: עפולה, עמק הכרמל שלב א', ב' ו-ד' ופרויקט 'הבית הלבן' בקרית מוצקין.

כמו כן, דווח כי במהלך המחצית הראשונה מכרה החברה 66 יח"ד מתוכן 48 יח"ד בפרויקט עמק הכרמל בנשר, 12 יח"ד בעפולה ו-6 יח"ד בפרויקט 'הבית הלבן' בקריית מוצקין.

בחודש אוגוסט 2018 קיבלה חברה קשורה, שבה מחזיקה החברה 28%, היתר בניה להקמת פרויקט מגורים בבלגרד. החברה החלה במכירה מוקדמת של יחידות הדיור ונכון למועד פרסום הדו"ח בוצעו הרשמות לכ-70 יחידות דיור מתוך 226 יח"ד בפרויקט כולו, בערך כספי כולל של כ-14 מיליון יורו. החברה השקיעה בפרויקט הון עצמי של כ-7.1 מיליון שקל.

מנכ"לית אלמוגים מיכל גור , צילום: דורון הורביץ מנכ"לית אלמוגים מיכל גור | צילום: דורון הורביץ מנכ"לית אלמוגים מיכל גור , צילום: דורון הורביץ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

30 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

30.
דירה ברחוב ישורון נשר
מיכל גור, ככה אתם מטפלים באנשים שקונים במיטב כספם דירות שלכם? דירות שמקבלים פגומות והשירות שלכם רוצה שנתנהל במיילים?? פשוט בושה וחרפה לקבל מפתח של דירה עם ליקויים והשירות שלכם מפנה למייל??? זה לא חוקי לקבל דירה לקוייה עם פגמים שהייתם אמורים לטפל טרם המסירה, פשוט ביזיון
טלי  |  24.11.20
28.
לכל המלעיזים והקנאים
זכינו לפני שנה, הדירה תהיה מוכנה בעוד שלוש שנים. שכר דירה לארבע שנים, נאמר 50 חודשים כ200 אלף שקל. דירת 5 חדרים 130 מטר עם שתי חניות תעלה לנו כ1.2 מיליון אחרי הצמדות, דירות דומות לאיכלוס מיידי עולות בין 1.7 ל1.8. משמע חסכנו בערך 300-400 אלף שקל. מה שמאפשר לנו לקנות את הדירה בלי משכנתא כלל. הפרויקט שלנו הוא חלק קטן מאוד משכונה יפה וחדשה עם בית ספר קופות חולים קאנטרי ומרכז מסחרי. וכל הקנאים שאומרים שאפסיד במכירה, אני רוצה לגור בכפר יונה ללא הגבלת זמן ולגדל שם את ילדי...
זוכה מבסוט בכפר יונה  |  26.08.18
לכל התגובות