אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הביטחון רוכש מתעש רקטות מתקדמות במאות מיליוני שקלים צילום: אוראל כהן

משרד הביטחון רוכש מתעש רקטות מתקדמות במאות מיליוני שקלים

עסקת רכש משמעותית במסגרת התוכנית להקמת מערך הטילים: משרד הביטחון ותעש חתמו על עסקת פיתוח והצטיידות בחימוש רקטי מתקדם. שר הביטחון אביגדור ליברמן: "למקד ולהעצים את מערך התקיפה של צה"ל ולכסות בתוך כמה שנים כל נקודה באזור, בטווחים קצרים ורחוקים"

27.08.2018, 11:17 | ynet
משרד הביטחון ותעש מערכות חתמו על עסקת פיתוח והצטיידות בחימוש רקטי מתקדם. היקף הרכש נאמד במאות מיליוני שקלים. הרקטות המדויקות שצה"ל רוכש הן ממגוון סוגים, חלקם מסווגים, לטווחי ירי שבין 30 ל-150 קילומטרים. בין הרקטות שמשרד הביטחון רוכש לצבא במסגרת עסקה זו: הרומח, בגרסה משופרת, לאחר שזו כבר נכנסה לחיל התותחנים בשנים האחרונות.

קראו עוד בכלכליסט

ממשרד הביטחון נמסר כי "יכולת אש מדויקת זו, משפרת את יכולת צה"ל באופן משמעותי ומאפשרת פגיעה מדויקת בשיגור מרחוק, בזמינות מיידית ובמחיר משימה נמוך ביחס למערכות לחימה אחרות".

ברקטות החדשות ייושמו טכנולוגיות מתקדמות, להתאמתן לשדה הקרב המודרני. ההצטיידות ברקטות מתקדמות מתבצעת בהמשך להחלטת שר הביטחון, אביגדור ליברמן, לצייד את צה"ל בטילים ורקטות מדויקות למגוון טווחים.

ליברמן אמר כי "התוכנית להקמת מערך הטילים והרקטות המדויקות נמצאת בתנופת עשייה. חלקה כבר בייצור וחלקה בהשלמות מחקר ופיתוח. אנחנו רוכשים ומפתחים מערכות אש מדויקת, שייאפשרו למקד ולהעצים את מערך התקיפה של צה"ל ולכסות בתוך כמה שנים כל נקודה באזור, בטווחים קצרים ורחוקים". 

פרשננו הצבאי רון בן ישי מסביר כי "לא מדובר במערך טילים או בחיל טילים כפי שפורסם בעבר שליברמן מתכנן, אלא בחימושים, טילים ורקטות נוספים על אלה הקיימים – שחלקם נמצאים בשימוש מבצעי שוטף בחיל התותחנים. הטילים הנוספים בעיקר נועדו לייצר אלטרנטיבה ליכולת התקיפה המדויקת של חיל האוויר, אם מטוסי חיל האוויר יצטרכו לתקוף מטרות רבות בחזיתות רבות במקביל, או אם אויבי ישראל יצליחו לשתק את שדות התעופה באופן חלקי או מלא. הטילים האלו מאריכים את הזרוע הארוכה ממילא, ומהווים גיבוי יבשתי לזרוע האווירית הארוכה של ישראל".

יו"ר תעש מערכות, יצחק אהרונוביץ ציין כי "מערכי הרקטות החדשניות, שבהן יצטייד צה"ל בעסקה זו, מבטאים את יכולותיה הטכנולוגיות של החברה, המתמחה ביכולת כח אש מדוייקת, לפגיעה נקודתית במגוון מטרות קרקעיות". 

אביגדור ליברמן, צילום: אוראל כהן אביגדור ליברמן | צילום: אוראל כהן אביגדור ליברמן, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות