אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השר ארדן הכריז על שלושת המועמדים לתפקיד המפכ"ל הבא צילום: מוטי קמחי

השר ארדן הכריז על שלושת המועמדים לתפקיד המפכ"ל הבא

מפכ"ל המשטרה החדש ימונה מתוך שורות הארגון ויהיה אחד מהשלושה: יורם הלוי, דוד ביתן ומשה (צ'יקו) אדרי. השר לביטחון פנים: "איני מתחרט על כך שמיניתי את אלשיך לתפקיד ב-2015"

13.09.2018, 17:54 | אלי סניור, ynet

השר לביטחון פנים גלעד ארדן הציג היום (ה') במסיבת עיתונאים בבני ברק את שלושת מועמדיו לתפקיד מפכ"ל המשטרה במקומו של רב-ניצב רוני אלשיך. המועמדים למפכ"ל הבא, כפי שנחשף ב-ynet וב"ידיעות אחרונות", יהיו מפקד מחוז ירושלים ניצב יורם הלוי, מפקד מחוז תל אביב ניצב דוד ביתן וניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי.

בפתח דבריו אמר השר ארדן כי מוקדם יותר היום הוא הודיע לאלשיך כי לא ימשיך בתפקידו. "המפכ"ל ואני שוחחנו במשך כמעט שעתיים על תהליך ההתעצמות שהמשטרה עברה בשנים האחרונות ועתידה, וסיכמנו להמשיך את שיתוף הפעולה בינינו עד לסיום הכהונה באופן ראוי, כפי שצריך ומתבקש", אמר ארדן.

קראו עוד בכלכליסט

הוא תיאר את מצבה של המשטרה לפני שנכנס לתפקידו כשר לביטחון הפנים, ואמר כי "בשנת 2015, כאשר אני מוניתי לתפקיד השר לביטחון פנים, קיבלתי אז לאחריותי משטרה במשבר אמון חריף מאוד מול הציבור, וכמעט מחצית מהסגל הפיקודי הבכיר שלה נאלץ לפרוש בנסיבות מביכות".

מימין: שר הפנים גלעד ארדן, רה"מ בנימין נתניהו והמפכ"ל רוני אלשיך, צילום: אוהד צויגנברג   מימין: שר הפנים גלעד ארדן, רה"מ בנימין נתניהו והמפכ"ל רוני אלשיך | צילום: אוהד צויגנברג מימין: שר הפנים גלעד ארדן, רה"מ בנימין נתניהו והמפכ"ל רוני אלשיך, צילום: אוהד צויגנברג

ארדן פירט את הישגיו המשותפים עם אלשיך ואמר כי "שלוש השנים האחרונות תחת כהונתי כשר ובפיקודו של אלשיך היו מאתגרות ומורכבות, אבל עתירות בהישגים.

"המשטרה התמודדה עם גל טרור חדש בירושלים. מג"ב התעצם והפך לחיל המבוקר ביותר. האכיפה בכבישים התרחבה, הוקמו יחידות משטרה חדשות, מאבק באלימות בספורט, אכיפה נגד כלי רכב כבדים, נחנוך בקרוב יחידה לתאונות עבודה ועוד".

ארדן אמר כי הוא אינו מתחרט על כך שמינה את אלשיך למפכ"ל המשטרה. "עם זאת, היו למפכ"ל ולי גם חילוקי דעות והיו גם הבדלי גישות בסוגיות שונות, חלקן הן סוגיות מהותיות וכבדות משקל שבעיני יש להן והייתה להן השפעה ניכרת על אמון הציבור במשטרה", אמר ארדן. "החוק איננו קובע מהי משך הכהונה. הארכת כהונה של מפכ"ל היא בעצם ההחלטה החריגה".

ארדן התעקש כי הוא לא עדכן אף אחד מבעוד מועד על מועמדיו לתפקיד ואמר: "לא עדכנתי את ראש הממשלה וגם לא את חבריי השרים. קיבלתי הנחיות ברורות מהיועץ המשפטי לממשלה והקפדתי עליהן".

הוא הדף את הביקורת מהאופוזיציה על החלטתו: "כבר ראיתי פוליטיקאים מצייצים שמנסים לרכב על ההחלטה הזאת כדי שהציבור ייזכר בקיומם. כל מי שמנסה לייחס שיקולים פוליטיים כאלה ואחרים הוא בעל האינטרס הפוליטי".

בעניין ההדלפות מבדיקות הפוליגרף של המועמדים אמר השר כי בכלל מדובר בבדיקות שגרתיות שנערכו לניצבים מחוץ להליך המינוי למפכ"ל. "אני חושב שיש בכך פגיעה חמורה בפרטיותם של הנבדקים. מעבר לניסיון אולי לשבש הליכי בחירה, אני מאוד מקווה שתיפתח חקירה בנושא הזה. אני רוצה להניח ששלושת המועמדים שכיהנו עשרות שנים בשורות המשטרה הם כשירים".

לדברי השר, המשימה העיקרית של המשטרה כעת היא להוריד את רמת הפשיעה במגזר הערבי, ובתקופת המפכ"ל הבא יותקנו מצלמות גוף על שוטרים כדי להגביר את השקיפות ואת המשמעת לשוטרים.

בהודעת המשרד לביטחון פנים מהיום נמסר כי "השר ארדן הודה למפכ"ל אלשיך על שירותו רב השנים ועתיר ההישגים למען ביטחון המדינה ואזרחיה, וציין כי במהלך כהונת המפכ"ל, משטרת ישראל התעצמה ועברה שינויים ותהליכים חשובים, ששיפרו את תפקודה ואת יכולותיה".

המפכ"ל אלשיך מסר בתגובה להודעה על סיום תפקידו כי "משטרת ישראל עומדת בחזית ההגנה על דמותה, צלמה, ביטחונה ויושרתה של המדינה. משימות אלה הן צו מצפונה של משטרת ישראל. הן עמדו והועמדו למבחן ואני משוכנע שמשטרת ישראל תמשיך לעמוד על המשמר על עצמאותה של המדינה, חוסנה החברתי ואיכות חיי תושביה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
נבלות
חוקרים שלמדו מהראשים שלהם לעשות הכ לדפוק את האזרח מעט מאוד שאני מכיר שהם ישרים בכל דרך מנסים להפליל אזרחים זה ידוע שנים זה לא חדש הם בנהם תופרים תיקים אחד לשני תיתעוררו אזרחים תמימים הפרקליטות איתם וגם חלק מהשופטים איתם הם מומחים בלהטעות את השופטים ויש גם עורכי דין שהם כמו כולם עבריינים במיסגרת החוק מעניין אותם רק כסא וכסף בזמני כשהייתי צעיר היו קציני משטרה וחוקרים גברים בני גברים היום זה לא קיים חבל
אלי מפכלים שקרנים חוקרים שקרנים שיעשו הכל ליסגור ת  |  24.11.19
4.
הציבור אוליי תמים לא פרייר
שרה את צודקת בכל מילה מערכת מישפטית רקובה אף פעם אני ומישפחתי הגדולה לא בחרנו באף אחד אלו נבלות ואלו טרפות אבל נכון מה שאמר ביבי שצריך לחקור את החוקרים ואת כל המערכת הרקובה הזו וגם אוחנה גבר כל מילה פגז שהשם ישתק את ידהם ואת מוחם המעוות אמן
אלי  |  24.11.19
3.
רמאות
חבל על כל השנים ששרה נתניהו מחזיקה את ביבי בביצם יש לה כלף עליו כך אומרים הרבה אנשים ימים יגידו אשה מעווותת שדורשת מתנות בכח ומשפילה את כולם אים היא והבן האידיוט שלה יאיר לא היו אוליי הינו בוחרים בו אבל שהם בתמונה אין כל סכוי קלושפשוט אשה מגעילה ומכוערת הוא גאון אי אפשר לקחת את זה ממנו חבל
אלי  |  24.11.19